Dębowiec

Komentarze 0
2010-10-31

Wystartowałem z siedziby 24travels.com, ul. Olszówka na Dębowiec, a potem do Kamienicy, aby podziwiać piękną panoramę Bielska-Białej.
Drogę przemierzyłem piękną aleją - Olszówką wzdłuż rzeczki Olszówka, minąłem Cygański Las z zajezdnią tramwajowa, obecnie przebudowaną na piekarnię i bar. Po prawej stronie dalej idąc minąłem hotel Beskid i zabytkowa kamienicę z początku XX wieku. Po lewej minąłem korty tenisowe i szlaki na Klimczok i rekreacyjną ścieżkę na Błonia - miejsce rekreacyjne w Bielsku. Wiatr rzucał liśćmi, tak, że te zebrawszy się na płocie uniemożliwiały przejście. Po 20 minutach byłem już pod Dębowcem, minąłem po drodze sztuczny ośrodek zarybienia pstrąga. Pod Dębowcem, minąłem camping leżący na dawnym cmentarzu niemieckich żołnierzy pochowanych podczas II wojny światowej, a po prawej nową halę sportowo - widowiskową, na następnie restaurację Bracką. Wykonałem kilkanaście ujęć panoramy Bielska-Białej, górki Magurki i wróciłem pośpiesznie do domu, bo wiatr bardzo doskwierał.Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021