, monika
, monika

Dębno

Komentarze 0
2010-10-27

Dębno malownicza niewielka wieś położona na trasie do Tarnowa. A w niej cudnie piękny zamek . Mieszają się w nim style gotycki i barokowy to jedyne takie miejsce w Polsce. Mijając alejkę z topól dochodzę do niego . Z tą wspaniałą budowlą wiąże się mezalians i wielki skandal , popełniony przez dziedziczkę tego zamku . Poślubiła ona osobę ze sobą blisko spokrewnioną. Zamek jest pięknie położony , niedaleko płynie niewielka rzeczka . Jest tutaj także biała dama, choć mnie osobiście się nieukazała. To duch pięknej panny - błąkający się po zamku, bo niepozwolono jej poślubić ukochanego, gdyż był ubogim dworzaninem, a dla niej przenaczono kogoś innego. Wchodząc do niego miałam wrażenie jakbym przeniosła się w czasie . Do czasów gdy mieszkali w nim właściciele. Przechodząc z sali do sali podziwiałam unikatowe meble czy cenne obrazy. Na zamku odbywają się turnieje rycerskie " O Złoty Warkocz ". Blisko zamku jest piękna acz niewielka świątynia p.w.św. Małgorzaty. Zachowane dokumenty mówią,że istniała już w 1326 r. Są tam unikatowe malowidła i piękny tryptyk. Byłam tym malowniczym kościółkiem, zachwycona. Niedaleko niego jest kaplica grobowa Jastrzębskich. To ostatni panowie dóbr dębińskich. Z tą malowniczo położoną wsią jest związana legenda o św. Kindze . Legenda ta głosi , że mieszkańcy wioski uratowali ją przed atakiem Tatarów. Na pamiątkę tego na rogatkach wsi stoi pomnik św. Kingi. To naprawdę piękne miejsce warte zwiedzenia .Kocham takie miejsca .

, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
, monika
Dębno , monika

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Dębno

Dębno

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022