, Marek Weber
, Marek Weber

Dookoła góry Cichej 859m.n.p.m.

Komentarze 1
2008-07-16
Nasz szlak możemy rozpocząć z przystanku autobusowego PKS w Hucisku, lub od stacji PKP o 1 km dalej (tam też będzie koniec trasy). My początkowo zostawiliśmy samochód na parkingu przy przystanku PKS, naprzeciwko Kościoła w Hucisku, ale po zorientowaniu się, że koło dworca PKP samochód będzie stał w cieniu, zmieniliśmy miejsce parkowania. Po przejściu około500 metrów od dworca kolejowego przechodzimy przez tory kolejowe i szlak skręca w lewo. Idąc obok leśniczówki szlak zagłębia się w las prowadząc lekko w górę w kierunku wzniesienia Wytrzyszczon 743m.n.p.m, który omijamy bokiem i dochodzimy do wsi Cicha, gdzie zmieniamy trakt leśny na drogę asfaltową. Po przejściu kilkuset metrów szlak skręca w lewo kierując się w kierunku wsi Przełęczy Cichej. Na wysokości wsi Jałowiec szlak zielony zmieniamy na szlak czerwony Charkowy i schodzimy z drogi asfaltowej na drogę polną, a następnie na dukt leśny i dochodzimy do Przełęczy Cichej 775m.n.p.m., a po około 1 godzinie marszu wychodzimy z lasu i tu napotykamy skrzyżowanie szlaków, oraz na chatkę studencką Pod Solniskiem Adamy. Teraz zmieniamy szlak na zielony i udajemy się w kierunku wsi Mizioły, a następnie Wojtaszki. Po około 2 godzinach dochodzimy do przystanku Lachowice Tarczówka, gdzie przechodzimy drogę i kierujemy się w kierunku Hucisk, do których dochodzimy po około 2. godzinach przechodząc przez wsie Zagrody, Krale i Wielkie Pole. Tutaj w Hucisku zamyka się nasze koło szlaku.
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
Dookoła góry Cichej 859m.n.p.m., Marek Weber
, Marek Weber

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Katarzyna Jamrozik
18 lipiec 2008 21:51
Naszym dzieciakom na pewno by się spodobało przechodzenie przez rzeczkę. Chciałabym się dowiedzieć w jakim rejonie jest ta góra.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022