, Marek Weber
, Marek Weber

Czupel

Komentarze 1
2008-07-16
Szlak nasz zaczynamy z centrum Międzybrodzia Bialskiego i udajemy się czerwonym szlakiem od razu pod górę. Po prawie 2,5 godzinnym podejściu obok wzniesienia Rogacz 899m.n.p.m. dochodzimy do szczytu Czupel 933m.n.p.m. - jest to najwyższy szczyt Beskidu Małego, w związku z czym należy do Korony Gór Polskich. Położony jest w paśmie Magurki Wilkowickiej. Krajobraz szczytu charakteryzują wiatrołomy, drzewa powalone z korzeniami. Ma strome północne i częściowo wschodnie stoki, a w kierunku południowego zachodo opada łagodnymi zboczami. Z Czupla można oglądać piękną panoramę na część wschodnią Beskidu Małego oraz pasmo Hrobaczej Łąki. Szczyt położony jest na północny-zachód od Jeziora Żywieckiego i góruje nad doliną oddzielającą Beskid Mały od Śląskiego nad Bramą Wilkowicką. Dnem doliny biegnie szosa prowadząca z Bielska-Białej do Żywca. Dalej idziemy szlakiem niebieskim mijamy jaskinię Wietrzna Dziura i po około 1 godzinie docieramy do schroniska na Magórce 909m.n.p.m. Z Magurki kierujemy się szlakiem żółtym i po kilku minutach schodzimy w prawo w stronę lasu. Dość dużymi zakosami dochodzimy do leśnej ścieżki. Po drodze przekraczamy potok i docieramy do gajówki. Następnie mijamy gospodarstwa domowe i dochodzimy do doliny Ponikiew. Jesteśmy na głównej drodze łączącej Bielsko-Białą z Międzybrodziem Bialskim. Idziemy w prawo, wzdłuż drogi do wylotu doliny. Po około 2,5km docieramy do centrum Międzybrodzia Bialskiego, tam skąd rozpoczęliśmy naszą wędrówkę
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
, Marek Weber
Czupel, Marek Weber
, Marek Weber

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Tadeusz Walkowicz
21 grudzień 2009 09:43
Piękne widoki na zbiorniki wodne na Sole. Byłem tu we wrześniu, tabliczki z nazwą szczytu nie było już. Pozdrawiam
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022