Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
, Joanna
, Joanna

Skamieniałe Miasto

Komentarze 2
2010-07-18

Rezerwat przyrody nieożywionej "Skamieniałe Miasto" powstał już w 1931 roku, obejmuje obszar ponad 15 hektarów (las mieszany) na stokach wzgórza Skała (367 m npm). Legenda mówi, że są to ruiny danego miasta, które zostało ukarane za grzechy swojego właściciela i wraz z nim obrócone w kamień.
Główne wejście do rezerwatu znajduje się przy trasie Grybów - Tarnów w miejscowości Ciężkowice. Tuż przy nim znajduje się bezpłatny parking, na którym można zostawić samochód. Najłatwiej trafić tam wypatrując pobliskiej kładki dla pieszych znajdującej się nad jezdnią.
Przez rezerwat prowadzi niebieski szlak, a idąc nim wśród drzew, mijamy zgrupowania ogromnych bloków skalnych o tajemniczych kształtach i równie tajemniczych nazwach: Borsuk, Piekiełko, Cyganka, Pieczarki czy Piramidy. Dzieciakom bardzo podobał się ten nietypowy spacer, sprytnie przemieszczały się między drzewami i były bardzo samodzielne (Julek potrzebował pomocy jedynie przy naprawdę śliskich przejściach). Przedzieraliśmy się przez gęste leśne zarośla, aby po chwili znaleźć się na słonecznej łące. Wdrapywaliśmy się na strome podejścia i przeciskaliśmy się przez ciasne skalne szczeliny. Julki wspinały się na skałki (oczywiście przy asyście dorosłych) a z niektórych nawet zjeżdżały. Zabawy było co niemiara, chociaż czasami brakowało nam sił.
Po dotarciu do ostatniej na szlaku Skałki z Krzyżem (ma wysokość 9 m, przez szczelinę można do niej wejść, a następnie wdrapać się na jej szczyt) trzeba zawrócić i udać się z powrotem tą samą drogą. Można też zejść w dół do asfaltowej drogi i dojść do parkingu przechodząc przez miasteczko Ciężkowice. Przejście całej trasy, tam i z powrotem, zajęło nam ponad dwie godziny.

, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
, Joanna
Skamieniałe Miasto, Joanna

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Joanna
23 wrzesień 2010 17:16
Cieszę się, że się podoba 🙂 Moje dzieciaki uwielbiają wycieczki, więc na pewno będzie ich jeszcze mnóstwo 🙂
Anna Piernikarczyk
22 wrzesień 2010 20:20
Super wycieczka, popularyzujesz regiony, o których mało słychać w naszym serwisie, bardzo fajnie 🙂

Zwiedzone atrakcje

Cięzkowice

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021