Na szlaku, Alek
Na szlaku, Alek

Śnieżka

Komentarze 0
2010-09-14

Jest to najwyższy szczyt( 1602 m.n.p.m. ) w Karkonoszach a zarazem w Sudetach.Aby dostać się na szczyt można wejść szlakiem zajmuje to mniej wiecej 3-4 godziny lub wjechać kolejką krzesełkową na góre Kope z której udajemy sie szlakiem w stronę Śnieżki. Prowadzi on przez "Równie pod Śnieżką" gdzie znajduje sie schronisko "Dom Śląski". Jest to jedyne miejsce w okolicy, w którym możemy przenocować. Na szczycie Śnieżki znajduje się bowiem tylko Obserwatorium Meteorologiczne oraz niedawno otwarta restauracja. Na szczycie przebiega granica Polski z Czechami. Po czeskiej stronie na Śnieżke można dostać się bezpośrednio kolejką krzesełkową na sam szczyt.Po naszej strone są dwie trasy. Jedna o wiele łagodniejsza, lecz nie mająca tylu widoków, a druga - trudna wymagająca dużego wysiłku, lecz warto sie poświęcic bo widoki są przepiękne. Trasa jest naprawde bardzo widokowa. Mamy przepiękną panoramę na Karpacz oraz okoliczne szczyty a przedewszystkim na Karkonosze po stronie czeskiej, które są cudowne. Ciekawostką jest to, że na Śnieżce znajduje się najwyżej położony w Czechach Urząd Pocztowy, z którego turyści moga oczywiście korzystać.

Na szlaku, Alek
Na szlaku, Alek
Na Śnieżce, Alek
, Alek
Widok po Czeskiej stronie, Alek
Obserwatorium, Alek
Na samym szczycie, Alek
I już z górki :), Alek
Śnieżka, Alek
Na szlaku, Alek

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022