, Łukasz
, Łukasz

Równica i Leśny Park Niespodzianek

Komentarze 0
2010-08-27

Korzystając z gościnności Ustronia - Polany wybrałem się wraz z Narzeczoną do tego Uzdrowiskowego miasteczka, by pochodzić trochę po górach i poodpoczywać w górskim klimacie. Celem była Równica i Orłowa.


Po zakwaterowaniu się na miejscu ruszyliśmy czerwonym szlakiem na szczyt Równicy, ścinając serpentyny drogi dojazdowej do Schroniska. Oczywiście idąc jezdnią byliśmy mijani przez auta, spotkaliśmy jednak kilku turystów maszerujących pieszo. Po osiągnięciu Schroniska na Równicy podbiliśmy GOT i ruszyliśmy na sam szczyt Równicy. Tam, jak się można spodziewać tłumów nie ma 😉

, Łukasz
, Łukasz


Po zejściu udaliśmy się do Zbójeckiej Chaty i.... tam zostaliśmy na posiłek. Wspaniały klimat miejsca! A ta muzyka...ach... Zjedliśmy pyszne naleśniki i wypiliśmy zimne piwo z sokiem. Po odpoczynku ruszyliśmy dalej do Schroniska na Orłowej. Szlak początkowo prowadzi łatwą ścieżką, którą można zaliczyć jako "powrotną". Pod koniec jednak ostro pnie się górę i jest to najtrudniejszy elemet tego szlaku. W schronisku, które o dziwo 😉 było puste podbiliśmy pieczątki, trochę odpoczęliśmy i ruszyliśmy z powrotem do Ustronia Polany szlakiem zielonym. Pogoda w piątek nam się udała.

Leśny Park Niespodzianek, Łukasz
Leśny Park Niespodzianek, Łukasz

http://www.schronisko-rownica.pl/

http://orlowa.pl/Chata_na_Orlowej/Witamy.html

Nie sprawdzałem czy gryzą ;), Łukasz
, Łukasz
, Łukasz

http://www.zbojnicka-chata.com.pl/

, Łukasz
, Łukasz

Planów na sobotę było kilka. Wiadomo, jak to w weekend ludzi

można się spodziewać więcej. Pogoda i nasze zmęczenie spowodowały, że postanowiliśmy się wybrać do Leśnego Parku Niespodzianek do Ustronia - Zawodzia. Pokarmiliśmy zwierzęta, pooglądaliśmy Park i gdy udaliśmy się do Sokolarni, by poczekać na pokaz lotów ptaków zaczął padać ulewny deszcz. Przeczekaliśmy go z nadzieją, że ustąpi. Gdy po kilkunastu minutach nic na to nie wskazywało - poszliśmy się schronić do Centrum Edukacji Przyrodniczo - Leśnej. Pogoda się nie poprawiła, więc postanowiliśmy udać się do auta i pojechać do domu. Po drodze nakarmiliśmy głodnego zwierzaka i zrobiliśmy parę zdjęć.

, Łukasz
, Łukasz

Po powrocie do Polany poszliśmy na obiad na... naleśnika 😉 Tym razem na ostro. Pycha!

Polecam każemu przede wszystkim Zbójecką Chatę i Leśny Park Niespodzianek!

, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz

http://lesnypark.pl/

, Łukasz
, Łukasz
Równica i Leśny Park Niespodzianek, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
Środek Zbójeckiej Chaty - piękny klimat!, Łukasz
, Łukasz
Nasz obiad :), Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
I przyszedł deszcz..., Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
Schronisko?, Łukasz
Chata na Orłowej wita, Łukasz
, Łukasz
Drogowskaz na Równicy, Łukasz
Kania, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz
, Łukasz

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ustroń Polana

Ustroń Zawodzie

Leśny Park Niespodzianek

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022