, Miroslaw Biedron
, Miroslaw Biedron

Dinozaury jak prawdziwe - Dinozatorland

Komentarze 0
2010-08-26

Dinozaury wyginęły tysiące lat temu, jednak można je zobaczyć w największym w Polsce Parku Ruchomych Dinozaurów – Dinozatorlandzie w Zatorze koło Wadowic. Wybraliśmy się tam w sierpniową niedzielę. Jest tam ponad 90 dinozaurów. Dinozaury są olbrzymie, ryczą, ruszają ogonami, głowami, plują, a nawet… sikają.

Jest też największy na świecie ruchomy T-Rex. Warto sobie zrobić zdjęcie przy każdym z dinozaurów. Gady są ustawione w lesie, chodzi się po ścieżkach, mostach, są też opisy każdej figury. Po drodze można usiąść na ławeczkach, zrobić sobie fotografię w… jaju dinozaura albo wsiąść na niego. Jest tu również muzeum szkieletów i skamieniałości, a w nim największy w Polsce szkielet Jangczuanozaura. Spacer zajmuje ok. 1,5 godziny.

, Miroslaw Biedron
, Miroslaw Biedron

Warto zajrzeć do sklepu z pamiątkami, jest również dinogastronomia i dinoburgery – ale niezbyt smaczne. Dojazd jest łatwy, parking duży i darmowy, bezpłatne WC.

Przed parkiem z dinozaurami jest również Lunapark, w nim można m.in. w piaskownicy odkopać… szkielet dinozaura.

, Miroslaw Biedron
, Miroslaw Biedron

Jednym słowem warto tu przyjechać.

, Miroslaw Biedron
, Miroslaw Biedron

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022