, Ania P.
, Ania P.

Pałac Donnersmarcków w Brynku (woj. śląskie, powiat tarnogórski)

Komentarze 2
2010-07-31

Zwiedzanie warto zacząć od samego pałacu. Zbudowany na planie podkowy obiekt ma charakter eklektyczny z elementami neobaroku. Wrażenie robią ośmioboczne wieże z cebulastymi hełmami. Wnętrze - niedostępne w dni wolne od nauki szkolnej za wcześniejszą zgodą mozna najprawdopodobniej zwiedzać (my trafilismy tam akurat w niedzielę 🙂

Kolejnym punktem wycieczki warto uczynić zabudowania gospodarcze - wspaniale zachowana wieża zegarowa z początku XX w. będąca jednocześnie wieżą ciśnień oraz ujeżdżalnia, zdobiona płaskorzeźbami przedstawiającymi końskie łby, zaadaptowana na szkolną sale gimnastyczną.

, Ania P.
, Ania P.

Część zabudowań folwarcznych jest zamieszkana.

Na koniec mozna przespacerować się po ogrodzie botanicznym, na terenie którego mozna znaleźć ponad 3,5 tys gatunków roślin (niemala gratka dla milośników przyrody)

, Ania P.
, Ania P.

W ciepłe dni mozna rozłozyć sobie koc na polanie przed palacem i rozkoszować się widokiem architektonicznego kunsztu i otaczającej zieleni 🙂

Pałac Donnersmarcków w Brynku (woj. śląskie, powiat tarnogórski), Ania P.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ania P.
02 sierpień 2010 18:22
Mamy szczęście, w okolicy jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć.
Anna Piernikarczyk
01 sierpień 2010 15:32
Nasze strony 🙂 Owszem, pałac jest super, już tam nie byliśmy jakiś czas

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022