, Wiktor
, Wiktor

Starorobociański Wierch

Komentarze 0
2010-07-03

Dzień zapowiadał się pięknie. Prawie bezchmurne niebo, rześkie powietrze. Tylko trzeba było wybrać jakąś trasę. Zatrzymaliśmy się na parkingu na Siwej Polanie. Chętni mogą wybrać przejażdżkę rowerem lub tzn. "ciuchcią", która kursuje od godz 8.00 do 19.00. Następnie skręcamy na czarny szlak na Siwą przełęcz. Na początku idzie się doliną blisko Starorobociańskiego Potoku, potem zaczyna się już stromsze podejście. Przełęcz wydaje się być blisko, lecz jest to tylko złudzenie. Gdy znajdziemy się na przełęczy czeka na nas dwudziesto minutowy, zielony szlak prowadzący na Gaborową Przełęcz, z której już widać Starorobociański Wierch (2176 m.n.p.m.) w całej okazałości. Teraz tylko jeszcze 40 minut wyjścia na główny punkt naszej wycieczki. Idąc tym czerwonym szlakiem wydaje się jakby drogi wcale nie ubywało, lecz gdy się obrócimy za siebie i zobaczymy ile drogi już za nami to od razu doda to otuchy i dodatkowych sił. Ze Starorobociańskiego Wierchu jest piękny widok na pobliski Błyszcz i Bystrą, a także na najwyższy szczyt Tatr słowackich - Gerlach jak i Tatr polskich - Rysy. Widoczny jest także Krywań, Lodowy, Świnica i całe pasmo Czerwonych Wierchów. Następnie schodzimy stromym zejściem na Kończysty Wierch (2002 m.n.p.m.). Z niego schodzimy jeszcze niżej na mający 1758 m.n.p.m. Trzydniowiański Wierch. Potem czerwonym szlakiem idziemy do Schroniska na Polanie Chochołowskiej. Częściowo ten szlak jest szlakiem papieskim. Po podbiciu książeczki GOT PTTK i zjedzeniu czegoś ciepłego wyruszamy na ostatni szlak prowadzący do parkingu na Siwej Polanie. Jest on trochę nużący, ale trzeba go przejść. Gdy jesteśmy bardzo zmęczeni i jest jeszcze przed 19.00 możemy zjechać "ciuchcią" lub rowerem. I tak oto doszliśmy do końca wycieczki. Zmęczeni, ale w pełni usatysfakcjonowani. Polecam tą wycieczkę z racji pięknych widoków i malowniczych szlaków. Pozdrawiam.

, Wiktor
, Wiktor
Starorobociański Wierch, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022