Częstochowa z Jasną Górą na czele

Komentarze 0
2010-07-14

Korzystając z faktu, że szkoła, do której składałem papiery na studia znajduje się kilkanaście munut drogi od Jasnej Góry postanowiliśmy udać się właśnie do tego miejsca. Był to upalny dzień, pomimo tego turystów nie brakowało. My zaczęliśmy zwiedzanie od przejścia Drogą Krzyżową, następnie udaliśmy się do Muzeum Jasnogórskiego, gdzie podziwialiśmy drogocenne Ornaty i Stuły. Nieopodal znajduje się źródełko, z którego ochoczo skorzystaliśmy 😉

Głównym punktem był oczywiście obraz M.B. Częstochowskiej. Jako, że zaczęła się Msza wyszliśmy z Sanktuarium udając się na pobliski deptak, na którym wybraliśmy przyjemną kawiarenkę, by odpocząć i posilić się.


Następnie udaliśmy się na dworzec PKP, gdzie pojechaliśmy do Katowic, a następnie do swoich domów.

Był to kolejny udany dzień podczas tegorocznych wakacji.

Z powodu braku aparatu - zdjęć brak.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022