Świnica

Komentarze 0
2010-07-07

Wycieczkę zaczynamy jak zwykle od Kuźnic. Możemy wybrać szlak którym chcemy iść. Mamy do wyboru żółty i niebieski. Żółty przez dłuższą chwile prowadzi doliną a potem jest wyjście na przełęcz między kopami na którym łączy się z niebieskim. Niebieski zaś na początku prowadzi ścieżką przez las, a potem wychodzi na Skupniów Upłaz z którego można zobaczyć ciekawe widoki. Po połączeniu tych dwóch szlaków prowadzi ścieżka lekko w dół do schroniska. Następnie kierujemy się ponownie na niebieski szlak tylko że tym razem prowadzi on najpierw do największego stawu w Dolinie Gąsienicowej czyli do Czarnego Stawu Gąsienicowego, a potem na przełęcz Zawrat. Dochodząc do Stawu musimy kawałek obejść wokół niego i przy okazji zobaczyć roślinność i czasami kaczki pływające po nim. Po 15 minutach zaczynamy podchodzić pod górę. Radzę zabrać jakieś rękawiczki, bo potem zaczynają się łańcuchy. Na przełęczy Zawrat mogłem ujrzeć trochę panoramy, lecz pod Świnicą zaczął padać deszcz ze śniegiem i na szczycie była tylko mgła. Więc z przełęczy Zawrat widać : Sławkowski Szczyt, Gerlach, Rysy, Mięguszowiecki Szczyt, Cubrynę, Szpiglasowy Wiech, Krywań, pięknie prezentuje też Dolina Pięciu Stawów Polskich. Nie wiem jakie są dokładnie widoki ze Świnicy, ale wydaje mi się, że mogą być podobne. Po odpoczynku i posileniu na szczycie wyruszamy na Kasprowy Wierch. Po drodze mijamy Świnicką przełęcz, Pośrednią i Skrajną Turnię, przełęcz Liliowe i Beskid. Po drodze można się obrócić i jeszcze raz zobaczyć górę na której byliśmy. Z Kasprowego można obrać dwie drogi. Jedna jest łatwa, a przy drugiej przyjdzie się trochę zmęczyć, dlatego dla jeszcze nie zmęczonych polecam zejście zielonym szlakiem przez Myślenickie Turnie aż do Kuźnic. Po drodze zobaczymy kursującą Kolejkę Górską, którą w razie zmęczenia możemy zjechać. I tak dochodząc do Kuźnic tupiemy 3 kilometry do Zakopanego do parkingu. Więc tak kończy się wycieczka na Świnicę. Wszystkim dziękuje za poświęcenie chwilki na przeczytanie mojego artykułu i pozdrawiam.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021