Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Przełęcz Kocierska- rozwidlenie szlaków turystycznych, Danuta
Przełęcz Kocierska- rozwidlenie szlaków turystycznych, Danuta

Ziemia Wadowicka urlopowo- ciąg dalszy

Komentarze 0
2010-07-07

Wyprawa 1 -rozrywkowa: Wadowice- kierunek Andrychów-

Tatry widziane ze szlaku z Przeł.Kocierskiej na Żar, Danuta
Tatry widziane ze szlaku z Przeł.Kocierskiej na Żar, Danuta

-Inwałd:- Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków. Znajduje się tam ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Coloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25

Atrakcją jest też Zielony Labirynt. Tutaj uciechę mają nie tylko dzieci, szukające wyjścia…Zawiłe, zielone korytarze rozciągają się na obszarze 2.000 m2 .Mini Lunapark uzupełnia listę atrakcji Parku Miniatur.

Babia Góra w całej okazałości, Danuta
Na szlaku z Przeł.Kocierskiej na górę Żar, Danuta
niezapomniane widoki na szlaku, Danuta

-Park Rozrywki Dinolandia - mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, jest to jedyna w Europie kolekcja tych zwierząt. Spacerując urokliwymi alejkami Dinolandii można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat dawnych dziejów Ziemi i zamieszkujących ją stworzeń, lecz także przyjemnie spędzić czas, odpoczywając w cieniu spinozaura. Najmłodsi goście mogą dodatkowo skorzystać z parku linowego dla dzieci, placu zabaw oraz - o ile starczy im odwagi - wejść do Jaskini Tajemnic, adres: Inwałd ul. Wadowicka 167

z Dinolandii można pojechać magiczną ciuchcią do niedalekiego …

Żar- zb.wodny widziany ze szlaku z Przeł.Kocierskiej, Danuta
Żar- zb.wodny widziany ze szlaku z Przeł.Kocierskiej, Danuta

-mini zoo gdzie oprócz wielu zwierząt, znajduje się ujeżdżalnia na wolnym powietrzu, trasy do jazd terenowych, zarówno konnych, jak i rowerowych, a także urokliwa Wioska Indiańska, a dla dzieci Park Zabaw.

typowy widoczek w Beskidzie Małym, Danuta
typowy widoczek w Beskidzie Małym, Danuta

Ziemia Wadowicka urlopowo- ciąg dalszy, Danuta
Ziemia Wadowicka urlopowo- ciąg dalszy, Danuta

w drugim dniu:

Wyprawa 2- turystyczna: Wadowice- kierunek Andrychów-

- przed Andrychowem w lewo kier.Żywiec

-przełęcz Kocierska : góralski Zajazd /polecam półmisek pierogów i żurek w kociołku, mniam!/, aquapark, widoki, malowniczy i nietrudny szlak na górę Żar-

lub

-przez Łękawicę do Rychwału. Należy on do najstarszych osad otaczających w średniowieczu Żywiec, jej początki sięgają przełomu XIII i XIV wieku.

W Rychwałdzie proponuję odwiedzić sanktuarium Matki Bożej Pani Ziemi Żywieckiej z poł. XVIII w i zobaczyć klasycystyczny zespół pałacowo dworski z XIX w.- obecnie hotel.

Wielu pielgrzymów przyjeżdżających do Rychwału korzystało z porad słynnego zielarza o. Grzegorza Sroki. Obecnie inny franciszkanin udziela tam porad zdrowotnych i leczy chorych mieszankami ziołowymi własnej roboty.

Inną zdrowotną atrakcją sanktuarium groty solne. Groty mają formę fragmentu chodnika Kopalni Soli z Bochni. Ściany zbudowane są z brył soli tzw. skał solnych pochodzących z Kopalń Soli z Bochni i Kłodawy.

-Gilowice- drewniany Kościół parafialny p.w. św. Andrzeja Apostoła z I poł. XVI w. zabytek klasy „0”. Nie miałam dotąd szczęścia być w środku dlatego zdecydowanie polecam niedzielę zaraz po nabożeństwie.

-Sucha Beskidzka – renesansowy zamek zw.”Małym Wawelem”, Park Zamkowy, stary i nowy kościół, Kaplica konfederatów Barskich na górze „Jasień”. Koniecznie trzeba wstąpić do przydrożnej karczmy co to Rzym się nazywa, gdzie oprócz kupców, Mistrza Twardowskiego i podstępnego Mefistofelesa gościli również rozbójnicy beskidzcy na czele z babiogórskim harnasiem. Karczma przenosi swoich Gości w bajkowy świat Pani Twardowskiej Adama Mickiewicza a niewiasty i panów wielce smakowitą kuchnią kusi. /tu również podają pyszny żurek w ogrzewanym kociołku/

- Gorzeń Górny- Dworek Emila Zegadłowicza zbudowany w pierwszej poł. XIX w wraz z otoczeniem parkowym.

-powrót do Wadowic

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

z Wadowic przez Przełęcz Kocierską na Żar lub objazdówka krajoznawcza

z Wadowic przez Przełęcz Kocierską na Żar lub objazdówka krajoznawcza

Przełęcz Kocierska

Gilowice

Gorzeń Górny

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021