Wewnątrz muzeum udostępniono m.in. fotografie z dzieciństwa i lat szkolnych
Wewnątrz muzeum udostępniono m.in. fotografie z dzieciństwa i lat szkolnych

Ziemia Wadowicka urlopowo

Komentarze 0
2010-07-06Wadowice to doskonałe miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji – każdy poczuje się tu świetnie. W papieskim mieście czekają atrakcje związane z osobą najważniejszego Polaka naszych czasów. Można je odkryć zwiedzając miejsca na Szlaku Karola Wojtyły. Ponadto okolice obfitują w górskie szlaki, do Parku Miniatur, Parku Dinozaurów i oddalonego o kilkanaście kilometrów Parku Linowego.

W 2005 roku na tarczy zegara zaznaczono datę 2 kwietnia
W 2005 roku na tarczy zegara zaznaczono datę 2 kwietnia

Zastanawiałam się w jaki sposób przybliżyć Ziemię Wadowicką i okolice. W końcu doszłam do wniosku, że spróbuję tak- jak sama zwykle planuję poznawanie nowych okolic… czyli turystycznie, rozrywkowo, trochę historycznie i koniecznie trochę wędrówki po górach. Mając na uwadze za „bazę” wypadową Wadowice- zawsze można proponowane przeze mnie miejscowości traktować jako docelowe, bądź robić tzw.”objazdówki”.WADOWICE… „...Tu w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło”. Jan Paweł II, Wadowice, 16 czerwca 1999 r.

W Wadowicach polecam zwiedzić:

-Dom rodzinny Ojca Świętego – Muzeum ul. Kościelna 7-Bazylika Mniejsza pod wezwaniem Ofiarowania NMP z XVw.

-Dawna Cukiernia Karola Hagenhubera – pl. Jana Pawła II 15- tutaj po maturze Karol Wojtyła chodził na kremówki

-Sanktuarium im. św. Józefa i klasztor Ojców Karmelitów Bosych – ul. Karmelicka 22.Tutaj młody Lolek przyjął szkaplerz

-Kościół św. Piotra Apostoła – aleja Matki Bożej Fatimskiej 90.Wybudowany jako wotum wdzięczności za ocalenie Papieża z zamachu. Wybudowany przez Wadowiczan

-Muzeum Miejskie – ul. Kościelna 4- dawna jadłodajnia
Nieopodal Wadowic w Ośrodku Wypoczynkowym „Czarny Groń” znajduje się Park Linowy będący ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Konstrukcja parku zawiera szereg tras o różnym stopniu trudności umożliwiających bezpieczne wspinanie się i "podniebne" spacery.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Wadowice i najbliższe okolice

Wadowice i najbliższe okolice

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021