, Wiktor
, Wiktor

Czerwone Wierchy

Komentarze 1
2010-07-06

Trasę zaczynamy tak samo jak poprzednio z Kuźnic. Ruszamy niebieskim szlakiem na Halę Kondratową. Tam znajduje się schronisko i można chwilę odpocząć. Następnie kierujemy się na niebieski szlak na przełęcz kondratową. Z niej już można zobaczyć ciekawą panoramę. Dla szybko idących proponuje jeszcze zajrzeć na giewont, jeśli nie ma dużej kolejki. Kolejny punkt to Kopa Kondracka (2005m.n.p.m.). Z tego szczytu można zobaczyć piękną panorame na całe Tatry. Widoczny jest : Krywań, Rysy, cała Orla Perć a także inne wysokie góry. Potem mamy 40 min wychodzenia na Małołączniak (2096m.n.p.m.). Teraz czeka nas wyjście na najwyższy szczyt Czerwonych Wierchów - Krzesanicę (2122m.n.p.m.). Z niej przechodzimy na ostatni "Czerwony Wierch" czyli Ciemniak (2096m.n.p.m.). Następnie kierujemy się na bardzo malownicze i kolorowe zejście do schroniska na Hali Ornak. Miejscami jest strome, gdyż musimy zejść z wysokości ponad 2000 metrów na 1100 czyli ponad kilometr w dół. Zielony szlak który będzie nam towarzyszył przez ponad 2 godziny jest pełem świergoczących ptaków. Pod koniec zmęczenie może dawać się we znaki. Po dojściu do schroniska można siąść na polu i opalać się w miarę gdy będzie pogoda. Ostatnim szlakiem będzie ponownie zielony przez piękną Dolinę Kościeliską. Gdy dojdziemy do Kir można wziąść busa do Zakopanego. I tak kończy się wyprawa. Polecam tą trasę ze względu na jej przepięknykrajobraz i widoki. Po drodze gdy odpoczywamy można napawać się tymi zapierającymi dech w piersiach panoramami. Pozdrawiam.

, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
Czerwone Wierchy, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor
, Wiktor

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danuta
07 lipiec 2010 10:05
Gigantyczna trasa, ale warto ją przejść. Miałam to szczęście parę lat temu i z przyjemnością teraz wspominam!Widoki rewelacyjne, tylko musi być gwarantowana pogoda i długi dzień.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021