radia i hełmy, Monika Rode
radia i hełmy, Monika Rode

Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej

Komentarze 0
2010-06-22

Wybraliśmy się do Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej w Kobyłce -jedynego w powiecie wołomińskim muzeum znajdującego się w rękach prywatnych. Muzeum istnieje od 2006r. Właściciele muzeum, Iwona i Paweł Zaniewscy,chętnie przyjmują gości i opowiadają o swojej pasji, zbiorach,które sami kupili lub zdobyli w inny sposób, a od kilku lat przybliżają innym dobra starej dobrej Polski. Na wystawie można zobaczyć oryginalną.broń:karabiny,strzelby,pistolety,rewolwery; stare mundury wojskowe, kolekcję aparatów fotograficznych, zbiór odznak pułkowych (część z nich oryginalna), stary sprzęt muzyczny-działające patefony,gramofony i radia🙂 oraz serie starych banknotów... Zbiory muzeum można zobaczyć na wielu pokazach, wystawach, rekonstrukcjach i innych imprezach, na których dzieci zachęcane są do udziału w lekcjach żywej historii... Zwiedzanie możliwe jest po uzgodnieniu telefonicznym 502-782-665, (22) 371-57-49 w godzinach 18-20. Jak dojechać zobaczycie na zumi.pl. W poniedziałek nieczynne, my byliśmy w niedzielę - na wycieczkę weekendową🙂 Zobaczcie też: www.zaniewscy.mazowsze.pl

Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej, Monika Rode
lornetki, Monika Rode
obligacje, Monika Rode
oryginalne pistolety i rewolwery, Monika Rode
fajki i fifki, Monika Rode
karabinki i ordery, Monika Rode
stare polskie banknoty, Monika Rode
, Monika Rode
waga szalkowa, Monika Rode
model maszyny parowej, Monika Rode
stara maszyna do pisania, Monika Rode
samowar i inne srzęty domowe, Monika Rode
grający patefon, Monika Rode
oryginalne mundury , Monika Rode
patefon turystyczny, Monika Rode
stojak z bagnetami, Monika Rode
oryginalne -pistolety i rewolwery, Monika Rode
stare polskie banknoty, Monika Rode

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Kobyłka

Kobyłka

Wołomin

Wołomin

kościół parafialny pw. Świętej Trójcy.

kościół parafialny pw. Świętej Trójcy.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022