Augustów, Aneta Mnich
Augustów, Aneta Mnich

Podlasie- wycieczka poznawczo-rekreacyjna

Komentarze 0
2010-05-24

Nasza wycieczka ma na celu przybliżenie atrakcji turystycznych Podlasia. Wycieczka trwa 3 dni. Rozpoczyna się od miejscowości Wasilków, nieopodal której znajduje się Święta Woda, która stanowi symbol pielgrzymek katolików. Wieczorem można zorganizować w miejscu na to przeznaczonych ognisko. W kolejnym dniu wyruszamy do Augustowa. Tam, spacerując po kładce, podziwiamy uroki otaczającej zewsząd Puszczy Augustowskiej.Istnieje możliwość wynajęcia kajaków, bądź odbyć rejs statkiem po Kanale Augustowskim. Po południu zwiedzamy inne atrakcje tego miasta: Starą Pocztę i Pomnik "Nigdy więcej wojny". Kolejnego dnia udajemy się do Studzienicznej. Tam wypoczywamy nad Jeziorem Studzienicznym, a także zapoznajemy się z historią tajemniczej studzienki, od której wieś wzięła swoją nazwę. Zwiedzamy kapliczke położoną na wyspie i kościół parafialny. Na miłośników przyrody czeka pomnik przyrody usytuowany w centrum wsi. Z Studzienicznej, jedziemy kilka kilometrów dalej do Przewięzi. Tam, czeka na nas piaszczysta plaża, na której na pewno nie zabraknie słońca do świetnej zabawy!

widok na żeglugę augustowską, Aneta Mnich
Pomnik Nigdy więcej wojny, Aneta Mnich
Studzienka , Aneta Mnich
Pomnik JP II w Studzienicznej, Aneta Mnich
Kapliczka w Studzienicznej, Aneta Mnich
Pomnik przyrody w Studzienicznej, Aneta Mnich
\

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Wasilków

Wasilków

Wasilków

Wasilków

Przewięź

Przewięź

Przewięź

Przewięź

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022