, monika
, monika

Zamki Jury Krakowsko - Częstochowskiej

Komentarze 0
2010-05-23

Zwiedzając Jurę Krakowsko - Częstochowską warto wybrać się do zamków się na niej znajdujących czyli :

Zamek Bydlin- tak naprawdę niewiadomo przez kogo został zbudowany. Istnieje opinia, że to niebył zamek i do samego końca pełnił funkcję sakralne. Żeby zobaczyć jego ruiny trzeba wspiąć się na niewielką górkę. Zmieniał właścicieli. Pod wzgórzem jest tablica,że przechodziły tamtędy Legiony Piłsudskiego idące na Krzywopłoty. Gdzie odbyła się bitwa Legionów z wojskiem bolszewickim. Następnego dnia udałam się do Bobolic.

, monika
, monika

Zamek Bobolice - zamek ten powstał z polecenia Kazimierza Wielkiego,jako warownia strzegąca południowych granic Państwa Polskiego.Pod koniec XIV w trafiła w ręce Władysława Opolczyka , jednak ten szybko przekazuje je Andrzejowi Sahony. Przechodzi z rąk do rąk popadając w ruinę. Jego właścicielami byli m.in: Męcińscy,którzy chcieli go odbudować. Po parcelizacji stał się własnością chłopskiej rodziny. Ich spadkobiercy sprzedali go braciom Laseckim. To oni podjęli się jego rekonstrukcji. Warto go zobaczyć , teraz po odbudowie. Podrugiej stronie Bobolic jest zamek Mirów. Bliżniacza budowla Bobolic i bardzo do nich podobna . Niestety w opłakanym stanie .

, monika
, monika
, monika
Zamki Jury Krakowsko - Częstochowskiej, monika

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022