Na Górze Zborów, Ania
Na Górze Zborów, Ania

Góra Zborów

Komentarze 3
2010-05-16

Wycieczkę na Górę Zborów najlepiej rozpocząć w Podlesicach. Jest to mała osada znajdująca się u podnóża tej Góry. Znajduje się pomiędzy Kroczycami a Żarkami, na Jurze Częstochowsko-Krakowskiej. W miejscowości tej znajdują się hotele, ale również istnieje możliwość wynajęcia pokoju, praktycznie w każdym domu. Na Górę Zborów prowadzą szlaki, ale można też dojść na tzw. wyczucie z samych Podlesic. Prowadzi na nią kilka ścieżek. Góra ta składa się z wielu formacji skalnych o ciekawych nazwach, w sezonie praktycznie na każdej skale spotyka się wspinaczy. Godne polecenia są również inne skały znajdujące się w pobliżu Góry Zborów, jak np. Kołoczek, Apteka. Jest to idealne miejsce gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku, jednak polecam je głównie w tygodniu, gdyż w weekendy bywa tłoczno.

Droga do nikąd. , Ania
Droga do nikąd. , Ania

Od 01.05.2009 wprowadzono opłaty za wstęp do rezerwatu.

Góra Zborów widziana z Kołoczka, Ania
Widok na Podlesice z Góry Zborów, Ania
Góra Zborów, Ania

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
17 maj 2010 21:39
Dzięki za info 🙂
Ania
16 maj 2010 21:54
Cześć. Ja tam byłam ostatni raz w tamtym roku i miałam wykupiony karnet na 7 wejść w ciągu sezonu. Wynosił jak się nie mylę 10zł. Co do pojedynczych wejść to normalny 4zł, a ulgowy 2zł. Od niedawna można zwiedzać jaskinię Głęboką więc dla chętnych cena zwiększa się o 2zł.
Anna Piernikarczyk
16 maj 2010 20:31
Byłam tam nieraz, fajne miejsce, ale z kilka lat temu, nie wiedziałam o tych opłatach, a jaka to kwota ??

Zwiedzone atrakcje

Podlesice

Podlesice

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022