, bojko
, bojko

Połonina Caryńska

Komentarze 0
2010-05-16

Wielu z Was wie doskonale, jak Bieszczady zmieniają swe oblicze o różnych porach roku... Postanowiłem zdobyć jeden z ich szczytów o dość specyficznej porze, między jesienią a zimą. Jesień jeszcze całkiem nie odeszła, właściwie trzymała się nieźle i uparcie obstawała przy miliardzie swoich kolorów.. podczas gdy zima zdążyła już oprószyć to czy inne zbocze. Zresztą zobaczcie sami.

Polecam malowniczy szlak czerwony prowadzący z Berehów Górnych. U podnóży Caryńskiej typowe bieszczadzkie zjawisko: stary greckokatolicki cmentarzyk i cerkwisko. To pozostałości dawnej wsi Caryńskie.

, bojko
, bojko

Wielu ludzi sądzi, iż nazwa tej góry ma coś wspólnego ze słowem "car". Otóż nazwa wzięła się z wołoskiego (rumuńskiego) słowa "carina" oznaczającego pastwisko, łąkę, pole uprawne.

Czas wejścia szacowany jest na 1,5 godz. i jest to jak najbardziej realistyczne założenie. Na szczycie panorama 360°.

, bojko
, bojko
, bojko
, bojko
, bojko
, bojko

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Berehy Górne

Berehy Górne

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022