Połonina Caryńska

Komentarze 0
2010-05-16

Wielu z Was wie doskonale, jak Bieszczady zmieniają swe oblicze o różnych porach roku... Postanowiłem zdobyć jeden z ich szczytów o dość specyficznej porze, między jesienią a zimą. Jesień jeszcze całkiem nie odeszła, właściwie trzymała się nieźle i uparcie obstawała przy miliardzie swoich kolorów.. podczas gdy zima zdążyła już oprószyć to czy inne zbocze. Zresztą zobaczcie sami.Polecam malowniczy szlak czerwony prowadzący z Berehów Górnych. U podnóży Caryńskiej typowe bieszczadzkie zjawisko: stary greckokatolicki cmentarzyk i cerkwisko. To pozostałości dawnej wsi Caryńskie.

Wielu ludzi sądzi, iż nazwa tej góry ma coś wspólnego ze słowem "car". Otóż nazwa wzięła się z wołoskiego (rumuńskiego) słowa "carina" oznaczającego pastwisko, łąkę, pole uprawne.Czas wejścia szacowany jest na 1,5 godz. i jest to jak najbardziej realistyczne założenie. Na szczycie panorama 360°.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Berehy Górne

Berehy Górne

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021