Pałac Pszczyński

Komentarze 3
2010-04-14

Pałac Pszczyński.

Pełnił on funkcje pałacu myśliwskiego. Jednak pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z 1303 r, była to siedziba księżnej Heleny Korybotówny i składał się z dwóch oddzielnych budowli.Przez cały XIV w pałac był we władaniu książąt piastowskich z linii opolsko - raciborskiej. Potem właścicielami zostali Promnicowie, przebudowali gruntownie zamek w stylu renesansowym,a potem barokowym. Jednak najbardziej znani są książęta von Pless, to oni przyczynili się do pełnego rozkwitu zamku. Związana z nim była księżna Daisy, która ukochała ten zamek. Bo w nim najlepiej się czuła. Pałac ten zadziwia swoją prostotą i pięknem. Gdy przyjechałam do miasta Pszczyna. Udałam się w kierunku zamku i parku go otaczającego.Urzekł mnie sam pałac i jego wnętrze. Chodziłam po komnatach, w których mieszkali jego dawni właściciele. Komnaty zamkowe są pełne przepychu, luksusu i blichtru. Sam pałac zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Zobaczyłam tylko maleńką część pałacu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

monika
04 maj 2011 15:46

Droga Halino !

Byłam w skansenie , bardzo podobały się mi te pszczyńskie chaty . Pozdrawiam Monika B.

Halina
03 maj 2011 16:23

Do zwiedzania jest jeszcze skansen ze starymi chałupami oraz zagroda żubrów.

Łucja
06 listopad 2010 17:50
Byłam, zobaczyłam, zwiedziłam... Pałac i Park Pszczyński jest przepiękny. To wspaniały i wielki skarb Ziemi Pszczyńskiej.Tutaj jest pięknie o każdej porze roku.Polecam.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022