, Sabina O.
, Sabina O.

Ostrava Ogród Zoologiczny

Komentarze 0
2010-04-14

ZOO położone w dzielnicy miasta Stromovka, obszar pokrywa las mieszany, łąki i cztery duże stawy przeznaczone do hodowli ptaków.

Przez granicę przejeżdżamy nowym mostem, bez zwolnień, bez pozostałości sprzed wejścia Polski w strefę Schengen. Zaraz za granicą wjeżdżamy na autostradę D-1. Wkrótce połączy sie ona z polską autostradą A-1. Po chwili wjeżdżamy do Ostrawy i za chwilę do zoo prowadzą nas strzałki.

, Sabina O.
, Sabina O.

Bilety dla dorosłych kosztują 80 czeskich koron. Nie można płacić złotówkami ani kartą. Niedaleko zoo znajduje się supermarket Penny z bankomatem, więc jeśli akurat nie mamy przy sobie czeskich koron to należy się właśnie tam wybrać.
Zoo jest bardzo ładne i zadbane.

Co warto zobaczyć: Pawilon zwierząt naczelnych, pawilon hipopotamów, pawilon dużych kotów drapieżnych, wybiegi niedźwiedzi, pawilon żyraf i afrykańskich zwierząt kopytnych, hodowlane woliery drapieżników.

, Sabina O.
, Sabina O.

Na terenie zoo znajduje się też ogród botaniczny. Nazwy zwierząt i roślin oprócz czskiego i łaciny podane są też po polsku i angielsku. Po zoo kursuje vlaček, czyli ciuchcia z wagonikami, ale tej atrakcji akurat nie polecam, bo to nic szczególnego, a bilety o ile pamiętam są porównywalne z ceną wejścia do zoo. Na pewno warto odwiedzić tamtejszy ogród zoologiczny, szczególnie jeśli mieszka się blisko.

Ostrava Ogród Zoologiczny, Sabina O.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Ostrava

Ostrava

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021