, Sabina O.
, Sabina O.

Wólka

Komentarze 0
2010-04-14

Wólka – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim, w gminie Koniecpol. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa częstochowskiego.

Mała wioska zapomniana przez jakąkolwiek cywilizację. Jedyną oznaką jej jest od kilku lat nowa droga asfaltowa, która idzie przez całą wioskę.

, Sabina O.
, Sabina O.

Atrakcji tu nie wiele. Ale najważniejsze że można odpocząć od szumu miejskiego. Można na rowerze zwiedzić okoliczne lasy, oraz cmentarz. Widoki przepiękne. W ciepłe dni można przejść się nad rzekę koło starego młynu, w odpowiednich miejscach, można bezpiecznie się wykąpać.

Największą atrakcją w lecie jest przybycie pielgrzymów, którzy kierują się do Częstochowy. Mieszkańcy przyjmują niektórych pielgrzymów, lub udostępniają pole na rozbicie namiotów. Wieczorem odbywają się modlitwy lub ognisko gdzie młodzież śpiewa i gra na gitarach.

, Sabina O.
, Sabina O.
, Sabina O.
Wólka, Sabina O.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Myszków

Koniecpol

Wólka

Wólka

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022