Chudów, Sabina O.
Chudów, Sabina O.

Zamek w Chudowie

Komentarze 0
2010-04-13

Zamek Chudów zasługuje na uwagę głównie z tego powodu, że został już w dużej mierze odbudowany przez Fundację "Zamek Chudów" po ponad stu latach zapomienia i stopniowego niszczenia, ale też z innej przyczyny, myślę, że ważniejszej - otóż ten zamek "żyje" dzisiaj dzięki pasjonatom, którzy organizują całe lato prawie co weekend ciekawe imprezy plenerowe oraz cudowne Średniowieczne Jarmarki. Kocham te jarmarki z zachowanymi realiami historycznymi,dbaniem o szczegóły w strojach, kramami średniowiecznych rzemiosł, tańcami dawnymi, muzyką dawną w wykonamiu rewelacyjnych zespołów, popisami wojów z tej epoki itp.

Ponadto jest to wspaniały przykład jak można wzbogacić wiedzę historyczną i ożywić okoliczne wsie. Zamek Chudów znajduje się na Śląsku niedaleko Gliwic i warto go zwiedzić zwłaszcza w w trakcie trwania Jarmaku Średniowiecznego.

Zamek w Chudowie, Sabina O.
Zamek w Chudowie, Sabina O.

Polecam gorąco,cudowna atmosfera.Pozdrawiam wszystkich pasjonatów starych zamków i pałaców.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022