, Danusia
, Danusia

W kopalni kredy

Komentarze 1
2008-07-15

Wizyta w kopalni kredy była bardzo ciekawa,nieco odmienna od tych kopalni, które do tej pory udało mi się zwiedzić. Przede wszystkim wycieczka została oprowadzona sprawnie i profesjonalnie .Przewodnik ciekawie i konkretnie opowiadał o kopalni,wydobyciu i zastosowaniu kredy. Trasa wycieczkowa nie jest długa ani nużąca,po drodze napotykamy rozmaite eksponaty oraz tablice poglądowe. Niewątpliwie ciekawą atrakcją i dużym zaskoczeniem podczas  zwiedzania jest ukazanie się wśród kopalnianych ciemności Ducha Kopalni- Bielucha,który przybliża turystom część kopalnianej tematyki. Na zakończenie wycieczki można z kopalni zabrać na pamiatkę kawałki kredy. Ważne,że w kopalni można robić zdjęcia bez wnoszenia dodatkowej opłaty! Wejścia tylko z przewodnikiem o ustalonych godzinach.

 

, Danusia
, Danusia

http://www.zabytkowakopalniakredy.pl/

, Danusia
, Danusia
W kopalni kredy, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
08 sierpień 2011 09:27

Dopiero teraz trafilam na tą wycieczkę o kopalni kredy. Ciekawe to wszystko bardzo.Mnie kopalnia kojarzyła sie zawsze z węglem kamiennym czy brunatnym , rudami metali czy solą a przeciez jest tyle innych surowców kopalnych....Fajna wycieczka 🙂))

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

kopalnia kredy

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022