, Danusia
, Danusia

Majdanek

Komentarze 0
2008-07-13

Obóz na Majdanku ,choć nie jest pierwszym tego typu miejscem jakie odwiedzam w Polsce,zrobił na mnie ogromne wrażenie. Być może dlatego,że wędrując obozowymi drogami wyobrażałam sobie widok,o jakim opowiadała mi moja ciocia mieszkająca podczas wojny w Lublinie. Z okien domu widziała transporty i marsze więźniów do pracy,widziała ich oprawców i ciemiężycieli ,widziała jak nieludzko traktowali bezbronnych ludzi w pasiakach .

Największe emocje wzbudza usytuowane pośrodku terenu obozu mauzoleum ,a w nim ogromna góra usypana z ludzkich prochów,jakie zebrano na terenie obozu. Wstrząsające. zwłaszcza,że tuż obok są udostepnione do zwiedzania pozostałości krematorium oraz bunkry komór gazowych.

, Danusia
, Danusia

Milczenie,cisza panujaca na terenie obozu ,skupienie i zamyślenie towarzysza wszystkim odwiedzjacym to miejsce kaźni.

Właściwie trudno to nawet komentowac bo brak słów na okrucieństwo jakiego dopuszczono sie tam w czasie wojny.

, Danusia
, Danusia

To miejsce trzeba koniecznie odwiedzić.

, Danusia
Majdanek, Danusia

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Majdanek

Obóz koncentracyjny

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022