Widok ze szlaku na Stożek Wielki, Krzysztof Ch.
Widok ze szlaku na Stożek Wielki, Krzysztof Ch.

STOŻEK WIELKI - Wisła Głębce - Beskid Śląski

Komentarze 1
2009-05-10

Dojazd na przełęcz Kubalonka z Wisły Głębce drogą nr. 941 w kierunku Istebnej. Parking na Kubalonce płatny (stała opłata bez względu na czas postoju samochodu.

Wyruszamy z przełęczy Kubalonka czerwonym szlakiem przez Kiczory na Stożek Wielki. Czas przejścia ok. 2,5 godz. Powrót tą samą drogą na przełęcz Kubalonka. Czas przejścia ok. 2 godz. Trasa nie jest trudna ale bardzo urozmaicona. Natomiast pod względem widokowym, to jedna z ciekawszych tras w okolicach Wisły. Po ok. 1,5 godz. marszu docieramy do skałek pod Kiczorami (989 m n.p.m.), skąd można podziwiać fantastyczną panoramę Beskidu Śląskiego. Podążając dalej czerwonym szlakiem, po ok. 1 godz. marszu docieramy do schroniska PTTK pod Stożkiem, gdzie można się posilić i odpocząć. Jest to najstarsze polskie schronisko w Beskidzie Śląskim, oddane do użytku w 1922 roku. Ze schroniska na szczyt Stożka jest już blisko (kilkanaście minut marszu) niebieskim szlakiem (czeskim). Sam szczyt Stożka Wielkiego (978 m n.p.m.) jest całkowicie zalesiony i nie ma co liczyć na piękną panoramę, natomiast warto tam wejść choćby dla samego faktu zdobycia szczytu góry.

Szlak na Stożek Wielki, Krzysztof Ch.
Szlak na Stożek Wielki, Krzysztof Ch.
Panorama Beskidu Śląskiego, Krzysztof Ch.
Skałki na Kiczorach, Krzysztof Ch.
Schronisko na Stożku, Krzysztof Ch.
Majowa burza nad Stożkiem, Krzysztof Ch.
I już po burzy, Krzysztof Ch.
Szlak po deszczu, Krzysztof Ch.
Stożek Wielki - cel naszej wyprawy, Krzysztof Ch.
BESKID ŚLĄSKI - Przełęcz Kubalonka - > Stożek Wielki, Krzysztof Ch.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
11 styczeń 2013 17:49

witam. tutaj tez pieknie . no , no  -super .

 

Pozdrawaim Karol

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Wisła Głębce

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022