Muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy

Komentarze 0
2010-03-27

Jeden z obozów zagłądy znajdujący sie na terenie polski z  tego obozu wieźniów wysyłano do pracy w podziemnym mieście Osówka  gdzie znajdowała sie kwatera Hitlera  Miejsce które ma swoją historie i najlepiej zwiedzić t je  w ciszy.  Sporo baraków z lat niewolniczych zostało już zniszczonych jednak możemy  zobaczyć brame w której znajdują sie dwa pomieszczenia ze zdjęciami z tamtego okresu   po przejściu bramy  ujżymy pozostałości po barakach (cześć jest w trakcie odbudowy ) możemy oglądnąc: pomnik na którym są tablice z wyrytymi nazwami krajów z których zniewolono ludzi , polowe krematorium  pomnik który został postawiony przez okoliczną ludnośc dla upamiętnienia pamięci poległych  a także wiele innych ciekawych rzeczy i miejscz parkingu bezpłatnego idziemy brukową drużką w strone bramy po prawej stronie będziemy mijać biały budynek w którym  znajdziemy u góru gabloty ze strojami wieźniów książkami i róznymi rzeczami które do nich należały a także makiete odwzorowującą  rozmieszczenie baraków na terenie całego obozu przed ich zniszczeniem .

w dolnej części tego budynku znajduje sie kawiarnia a także wystawa wykopalisk jakie udało sie znaleźść  na terenia Gross Rosendalej idąc przed bramą jeśli skręcimy w prawo i wejdziemy pod górke wejdziemy na  teren kamieniołomu Gross Rosen w który także byli zmuszani wieźniowie do prac niewolniczych

po zwiedzaniu obozyu w białym budynku sa wyświetlane filmy opowiadające o historii tego obozu

dziekuje za uwage i gorąco polecam 

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021