FLORIAN NA RYNKU, Gabriela Jaworowska
FLORIAN NA RYNKU, Gabriela Jaworowska

PO ULICZKACH CIESZYNA- 20-03-2010

Komentarze 2
2010-03-22

Taka piękna pierwsza słoneczna pogoda, więc gdzie się wybrać, żeby było blisko, tanio, przyjemnie, a więc, dawno nie zwiedziłam mojego powiatowego miasteczka Cieszyna. Wsiadam w najbliższy autobus i już za 25 minut jestem na miejscu, pierwsze kroki kieruję na wzgórze zamkowe, jest słonecznie fotografuję, oglądam z tarasu panoramę Czeskiego cieszyna, rzekę Olzę, i siedzę sobie na ławeczce, i wczuwam się w zapachy nareszcie nadciagniętej wiosny.

Postanawiam zwiedzić Wenecję cieszyńską, ciekawe jak ona teraz wygląda, osatnim razem jak nią spacerowałam to było jakieś 30 lat temu, cóż taka sama, a może już pamięć nie taka, ale jest wspaniała, znowu fotki i wolniutki spacer.

ROTUNDA ŚW. MIKOŁAJA, Gabriela Jaworowska
ROTUNDA ŚW. MIKOŁAJA, Gabriela Jaworowska

Ulica Głeboka, stare urokliwe kamieniczki, fotki i jeszcze raz fotki, teatr, sprawdzenie repertuaru, błądzenie po zaułkach , wejście do kościoła św. Mari Magdaleny, rynek i znowu błogie odpoczywanie i wczuwanie się w atmosferę zabytków, powrót na dworzec zachaczam o park na Regera, fotografuję budynek Sadu i droga powrotna do domu.

Cieszyn to wspaniałe stare miasto, polecam każdemu do jego zwiedzenia.

WIEWIÓRECZKA NA WZGÓRZU ZAMKOWYM, Gabriela Jaworowska
OLZA RZEKA GRANICZNA, Gabriela Jaworowska
A TO JUŻ CZESKI CIESZYN, Gabriela Jaworowska
PO ULICZKACH CIESZYNA- 20-03-2010, Gabriela Jaworowska
RATUSZ NA RYNKU, Gabriela Jaworowska

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Gabriela Jaworowska
09 czerwiec 2012 09:41

Witam P. Karolu, co do Cieszyna to polska strona jest ciekawsza, ale po drugiej stronie też jest co zwiedzać, bardzo ciekawy jest dworzec kolejowy, rynek i ratusz, więc zapraszam do zwiedzenia tego pięknego starego miasta po jednej i drugiej stronie Olzy... Pozdrawiam serdecznie🙂))   

Witam  . Ladna wycieczka  po ladnym miescie 2 narodowym .  Cieszyn zawsze mnie  intrygowal  . Bylem tam w  2011 r w podrozy sluzbowej i niestety nie mialem czasu na zwiedzanie . Obiecywalewm sobie ze ze ze spokokojem powroce tam latem i  poswiece czas na zwiedzanie ..czesi  maja  ciekawsze to  miasto - czy myle sie .?  Pozdrawiam  Barsolis

Ostatnio edytowany: 2012-02-11 22:54

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021