Czerwony szlak na Równicę 02, Krzysztof Ch.
Czerwony szlak na Równicę 02, Krzysztof Ch.

RÓWNICA - Ustroń Zdrój - Beskid Śląski

Komentarze 1
2009-10-04

Trasa zaczyna się na dworcu PKP Ustroń Zdrój, gdzie rozpoczyna się wiele szlaków turystycznych. Czas przejścia do schroniska PTTK na Równicy ok. 1,5 godziny.

Panorama Ustronia z Równicy, Krzysztof Ch.
Panorama Ustronia z Równicy, Krzysztof Ch.

Początkowo droga kluczy wśród zabudowań Ustronia, jednak szlak jest dobrze oznaczony i nie ma problemów z orientacją. Po opuszczeniu Ustronia szlak prowadzi nas niezbyt stromą drogą gruntową, a po chwili wchodzimy w las. Jednak wkrótce trasa staje się kamienista i coraz bardziej stroma. Po drodze napotykamy siedemnastowieczne miejsce odprawiania nabożeństw ewangelickich. Stąd już nie daleko do schroniska. Po kilkunastu minutach marszu wychodzimy z lasu na grzbiet Równicy.

Chociaż stąd mamy już piękny widok na okoliczne góry, polecam jednak wejście na szczyt Równicy (884 m n.p.m.). Prowadzi tam już żółty szlak turystyczny, a także nieoznaczona, kamienista ścieżka biegnąca po lewej stronie grzbietu. Tu najlepszym rozwiązaniem jest wejście na szczyt właśnie tą ścieżką, a zejście żółtym szlakiem. Dzięki temu zobaczymy Ustroń i okolice z lotu ptaka oraz przepiękne krajobrazy górskie.

Mała Czantoria - widok z Równicy, Krzysztof Ch.
Wielka Czantoria - widok z Równicy, Krzysztof Ch.
Beskid Śląski - widoki z Równicy, Krzysztof Ch.

Tuż obok schroniska PTTK znajduje się drogowskaz informujący o kilku szlakach turystycznych. Można stąd iść m.in. na Orłową, Błatnią, czy do Brennej. My wybieramy szlak czerwony, który w 1 godzinę powinien zaprowadzić nas do przystanku PKP i PKS Ustroń Polana.

Schronisko pod Równicą, Krzysztof Ch.
BESKID ŚLĄSKI - Czerwonym szlakiem na Równicę, Krzysztof Ch.
Czerwony szlak na Równicę 01, Krzysztof Ch.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
11 styczeń 2013 17:50

witam. tutaj tez pieknie . no , no  -super .

 

Pozdrawaim Karol

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ustroń Zdrój

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021