cumowalam w Ogonkach, Gabriela Jaworowska
cumowalam w Ogonkach, Gabriela Jaworowska

ŻAGLAMI PO JEZIORACH MAZURSKICH

Komentarze 0
2010-03-16

Wyjazd ze Skoczowa pociągiem do Gdyni, przesiadka w Działdowie do Olsztyna, a pózniej do Giżycka. Z Giżycka autobusem do Harszu, gdzie wypożyczam żaglówkę.Pierwszy odcinek to wypłynięcie do Ogonek (jez.Dargin,j.Kirsajty, jez.Mamry) nad jeziorem Święcajty, noc na dzikiej przystani. Zwiedzanie mieściny.

Z Ogonek do Węgorzewa, zwiedzanie miasta, droga powrotna do Sztynortu, nad jez Sztynorckim i spacer po starym parku przylegającego do zdewastowanego zamku (odbywa się remont), ruin zamku sztynorckiego. Noc w porcie Sztynorckim i od rana żegluga na jez. Dobskie i obejrzenie wyspy Kormoranow, jezioro to oaza ciszy (nie można używać silników, jedynie żagle lub wiosła), wpłyniecie do zatoczki i zwiedzanie małej wioski Doby. W Dobie króluje mały zabytkowy kościółek, a na wyspie Gilma opodal znajdują się ruiny zamczyska,starego grodu. Na obrzeżach wsi znajduje się zabytkowe cmentarzysko dawnych właścicieli. W godzinach popołudniowych wypłynięcie do Harszu ( wspaniale wiał wiatr -4- przy pięknie słonecznej pogodzie). W dniu nastepnym powrót do Skoczowa samochodem z zaprzyjażnionym żeglarzem.

zamek w Sztynorcie, Gabriela Jaworowska
zamek w Sztynorcie, Gabriela Jaworowska

Wspaniała wyprawa nad jeziora, pierwszy raz doznałam płynięcia w miesiącu wrześniu, całkowite inne doznania niż w lipcu, inne wiatry, inny zapach wody,powietrza , no coś wspaniałego, każdego zachęcam do takiego rodzaju odpoczynku.

historia zamku sztynorckiego, Gabriela Jaworowska
port w Sztynorcie, Gabriela Jaworowska
kościółek w Dobie, Gabriela Jaworowska

historia kościółka w Dobie, Gabriela Jaworowska
historia kościółka w Dobie, Gabriela Jaworowska
DOBA, Gabriela Jaworowska
jez. dobskie, Gabriela Jaworowska
jez dobskie widok na Dobę, Gabriela Jaworowska
jez.Święcajty,zach słońca w Ogonkach, Gabriela Jaworowska
ŻAGLAMI PO JEZIORACH MAZURSKICH, Gabriela Jaworowska

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Harsz

Harsz

Ogonki

Ogonki

Sztynort

Sztynort

Doba

Doba

DOBA

DOBA

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021