Wyciąg linowy na oślą łączkę
Wyciąg linowy na oślą łączkę

Paczółtowice zimą i latem

Komentarze 0
2010-03-06

Paczółtowice to mała miejscowość leżąca ok. 30 km od centrum Krakowa. Dokładnie znajduje się ona nieopodal podkrakowskich Krzeszowic. Aby tam dojechać należy w Krzeszowicach kierować się na Czerną słynącą z klasztoru Karmelitów Bosych.Potem znaki kierują na Pole Golfowe, zimą pojawiają się znaki kierujące do wyciągu narciarskiego.

W tym roku postanowiliśmy spróbować jazdy na nartach i właśnie tam zaczęliśmy stawiać nasze pierwsze kroki. Znajdują się tam trzy trasy zjazdowe. Ośla łączka z krótkim wyciągiem linowym, dłuższa ale łagodniejsza trasa i krótka stroma z wyciągami orczykowymi. Jest oczywiście wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Można wykupić sobie lekcje z instruktorem narciarskim. Jest to fajne miejsce dla takich osób jak my, które zaczynają swoją przygodę z nartami lub z deską. Plusem jest odległość 22 km od mojego miejsca zamieszkania i tym samym możliwość pojechania tam kiedy tylko nabierzemy ochoty. Oczywiście pod warunkiem, że jest śnieg 😉Podejrzewam, że osoby zaawansowane w jeździe na nartach będą czuły tam niedosyt. W dodatku raz zaobserwowaliśmy, że przy sprzyjających warunkach narciarskich w czasie weekendu panuje tam bardzo duże oblężenie stoku. Co za tym idzie tworzą się dosyć duże kolejki do wyciągów.

Jednak dla mnie to super miejsce na podszlifowanie swoich umiejętności w jeździe na nartach.Kto chce się o tym przekonać to zapraszam na stronę internetową:

Dłuższa trasa zjazdowa
Dłuższa trasa zjazdowa

http://krakow-valley.com/pl/narciarstwo-zjazdowe/

Sroga zima
Sroga zima

Na stronie można się dowiedzieć o innych atrakcjach np. jeździe konnej, strzelnicy, polu golfowym.

Lato sprzyja odwiedzaniu Paczółtowic właśnie za sprawą Pola Golfowego. Jest to fajne miejsce dla miłośników tego sportu.

Ja odwiedziłam to miejsce na rowerze. Zatrzymałam się tutaj w cieniu drzewka i tylko obserwowałam graczy.

W Paczółtowicach jest Sanktuarium Matki Bożej Paczółtowickiej znajdujące się na międzynarodowej trasie pielgrzymkowej szlaku Maryjnego: Czętochowa-Mariazell.

Pole golfowe
Pole golfowe

Po minięciu kościoła jedziemy drogą w dół w stronę Racławic. U dołu wzniesienia skręcamy z szosy w prawo do Doliny Racławki.

Rezerwat krajobrazowy Doliny Racławki jest największym rezerwatem woj. małopolskiego, zajmuje obszar powierzchni 473,92 ha. W rezerwacie ukaże się nam bogactwo roślinności, stromych skał i urwisk oraz malowniczy potok Racławka. Przez dolinkę prowadzi główna ścieżka odwiedzana przez turystów ale od niej odchodzą boczne ścieżk,i prowadzące do rzadziej odwiedzanych zakątków rezerwatu.

Aby zgłebić te zakątki, kiedyś muszę wybrać się tam na pieszą wędrówkę. Z racji tego, że byłam tam rowerem, przejechałam tylko główną ścieżką wzdłuż potoku.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Paczółtowice

Pole golfowe

Stok narciarski

Zabytkowy kościół

Dolina Racławki

Jazda konna

Strzelnica

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021