Szwajcaria Kaszubska

Komentarze 2
2008-06-27
Zacznijmy od Kartuz - jednej w wielu miejsowości kandydujących do miana stolicy Kaszub. Znajdziemy tam wspaniały klasztor zakonu Kartuzów (założycieli miasta) z charakterystycznym dachem w kształcie trumny! W mieście istnieje kilka całkiem fajnych knajpek z dobrym jedzeniem (na Kaszubach dużo takich miejsc).

Udajemy się teraz do Chmielna - miejsca gdzie można zakosztować kąpieli w pięknych kaszubskich jeziorach - najbliższe to kłodno, ale warto trochę nadrobić drogi i podjechać do jeziora raduńskie dolne idealne na żagle i kajaki - długie i wąskie.

Kolejnym punktem podróży są Ostrzyce - polecam szaszłyki w restauracji nad jeziorem (niestety nazwy nie pamiętam), w sezonie można czasem zagrać w paintball, w pobliżu warto zajrzeć do "fermy łosi", a przede wszystkim podziwiać wspaniałe krajobrazy i poprostu się relaksować 🙂.

Jadąc z Ostrzyc w kierunku Wieżycy (najwyższy punkt widokowy Kaszub 329m) uważnie patrzmy na znaki - po prawej stronie jest kierunkowskaz na Szymbark. Istanieje tam skansen zupełnie nietypowy - znajdziemy tam wiele atrakcji zupełnie od siebie różnych np. bukier "ptasia wola" (zwiedzać tylko z przewodnikiem, można się podłączyć w trakcie zwiedzania, gdyż załapiemy się na bombardowanie - polecam) kościółek z mnóstwem pamiątek, łagr z sybiru (oryginał), najdłuższa deska na świecie wpisana do księgi rekordów Guinnessa kilka kaszubskich chat, oraz dom na dachu 😉 wchodząc do środka jest niemal pewna utrata równowagi. Wszystkie te atrakcję udostępnione są za przystępną ceną uiszczaną jednorazowo przy wejściu. Na miejscu jest plac zabaw dla dzieci, oraz miejsca gdzie można całkiem dobrze zjeść. Każdy kto odwiedzi ten szlak myślę, że chętni tu kiedyś wróci....Komentarze

Zostaw swój komentarz

Aleksander Kostuch
20 kwiecień 2012 10:20

Warto pisać o Szwajcari Kaszubskiej, bo to piękny region

Ostatnio edytowany: 2012-04-20 12:03

MACIEJ ZAKRZEWSKI
02 lipiec 2008 14:49
Bardzo zwięzły,tematyczny opis.Kaszuby są przepiękną krainą Polski!Warto o nich pisać,warto je przemierzać...🙂

Zwiedzone atrakcje

kartuzy

chmielno

ostrzyce

szymbark

klasztor

jeziorka

jezioro

skansen

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021