Widok na Ustroń z Polany Stokłosica, Ania
Widok na Ustroń z Polany Stokłosica, Ania

Czantoria - Ustroń

Komentarze 0
2010-01-17

Bardzo łatwa wycieczka na jeden dzień.

Widok z wieży, Ania
Widok z wieży, Ania

Na Czantorie można się dostać na dwa sposoby: wjechać kolejką lub wejść pieszo. Ja wole tą drugą opcje🙂 W obu przypadkach spotykamy się na Polanie Stokłosica, skąd można podziwiać widoki na Ustroń. Następnie pieszo szlakiem czerwonym można udać się na szczyt Wielkiej Czantorii, wędrówka trwa ok 20 min. Na szczycie znajduje się wieża widokowa z której można podziwiać piękne Beskidzkie widoki, przy dobrej przejrzystości powietrza zobaczymy nawet więcej niż Beskidy🙂 Po odpoczynku udajemy się czarnym szlakiem w stronę Małej Czantorii. Szlak jest łatwy i bogaty w widoki. Będąc na Małej Czantorii schodzimy na szlak żółty którym powoli udajemy do centrum Ustronia. Znajduje się na nim parę stromych zejść ale są na tyle niewielkie, że można się na ta wycieczkę udać z dzieckiem lub można ją wybrać jako jedną z pierwszych wycieczek dla kogoś niewprawionego😉

Widok na Wielką Czantorię z żółtego szlaku, Ania
Czantoria - Ustroń, Ania

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022