Park Zoo Safari w Świerkocinie

Komentarze 0
2010-01-16

Niewielka wioska, nawet trudno nam było znaleźć Zoo, ponieważ przejechaliśmy całą wieś i nic. Dopiero na końcu zobaczyliśmy coś niezwykłego... Ponad wiejskimi domami i zagrodami pojawiło się ogromne koło z wagonikami. Oto zobaczyliśmy jedną z atrakcji tego miejsca. Jedną z wielu atrakcji jak się okazało.Na teren ZOO Safari wjeżdża się samochodem, trzeba tylko pamiętać o pełnej chłodnicy, ponieważ prędkość maksymalna to 5km/h, więc samochód może tego nie wytrzymać. Trasa przejazdu wiedzie przez wybiegi zwierzat, które podzielone są na kontynenty. Nie jest ona zbyt długa, ale za to wrażenia jakie wywołuje są niesamowite i niezapomniane.Nie da się tego porównać z wizytą w tradycyjnym ZOO.

Zwierzęta same podchodzą do samochodu, można je głaskać, nie karmić, chociaż niektórzy i tak to robią. Pamiętam, że dzieci piszczały kiedy jedno ze zwierząt wsadziło swój wielki łeb do naszego samochodu. Trzeba jednak uważać na lamy ,które plują i na strusie, które szczypią, albo warczą.Po przejechaniu trasy ZOO, parkuje się samochód (za darmo) i można zwiedzić dalszą część ZOO, gdzie zwierzęta sa w klatkach lub na wybiegach. W tej części znajduje się zagroda z kozami, które można karmić. To miejsce zajmują sporą część czasu jakim dysponujemy, jeśli ma się dzieci ze sobą, oczywiście.

Na koniec tej przechadzki po ZOO, kolejne "WOW!". Karuzele za darmo! Można jeździć ile się chce. Oczywiście jeśli żołądek pozwoli.Cena biletu obejmuje wszystkie trzy cześci parku. Można w nim przebywać przez cały dzień. Kiedy byliśmy tam ostatnio nasz plan pobytu wyglądał następująco: Zoo Safari - Mini Zoo - karuzele - kozy - przerwa na jedzenie - kozy - Zoo Safari - Mini Zoo - karuzele i na koniec... Zoo Safari.

Frajda niesamowita, dla nas jest to też alternatywa dla miejskiego festynu, gdzie kasa płynie strumieniami zwłaszcza na karuzeli. Polecam!

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021