, Konrad Wyżykowski
, Konrad Wyżykowski

Las piwnicki

Komentarze 0
2010-01-01

Las Piwnicki to niezbyt duży, ale malowniczy rezerwat, w którym zastaniemy stare, wielkie drzewa, śliczną przyrodę, a osobiście spotkałem nawet dużego, drapieżnego ptaka, którego niestety nie rozpoznałem 😉 Zaskakującym punktem trasy jest Instytut Ekologii i Ochrony Środowiska UMK - Stacja Ekologii Roślin w Olku , obiekt niestety wygląda na zdewastowany (zdjęcia są starsze), prawdopodobnie było tam włamanie.

, Konrad Wyżykowski
, Konrad Wyżykowski

Wrażenie robią wilekie drzewa, których ogrom docenić można podchodząc bliżej, po minięciu Stacji Ekologii Roślin. Przy wejściu do rezerwatu jest mapka, która pozwoli nam lepiej zorientować się w terenie.

Na miejsce trafić niby łatwo, a jednak trudno... Proponuję, jadąc drogą 553 na odcinku Toruń - Różankowo, rozglądać się za mostkiem na Strudze Łysomickiej, która wyznacza południową granicę parku. Jadąc od południa, od strony Torunia, za mostkiem, po lewej stronie, zobaczymy drogę w las prowadzącą do leśniczówki. Po drugiej stronie drogi, po prawej, ścieżka prowadząca w las doprowadzi nas po kilkudziesięciu metrach do granicy rezerwatu.

, Konrad Wyżykowski
, Konrad Wyżykowski
, Konrad Wyżykowski
, Konrad Wyżykowski
Las piwnicki, Konrad Wyżykowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Piwnice

Toruń - Stare Miasto

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022