Kościelec, Rafał Leś
Kościelec, Rafał Leś

Kościelec

Komentarze 0
2006-08-21

Kuźnice - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw Gąsienicowy - Przełęcz Karb - Kościelec - Hala Gąsienicowa - Kuźnice


31pkt GOT

Trasa dosyć wymagająca z tego względu, że szlak na Kościelec nie jest zabezpieczony żadnymi elementami typu łańcuchy, klamry. Na początku trzeba się dostać na Halę gąsienicową, preferuję niebieski szlak przez Boczań. Po złapaniu oddechu przy Murowańcu czeka nas łagodne podejście nad Czarny Staw Gąsienicowy. Dopiero tutaj zaczyna się zabawa, szlak na Karb jest stromy i przejście go jest bardzo męczące. Z Karbu już tylko wspinaczka na granitowy wierzchołek Kościelca. Jeżeli ktoś jest bardzo wrażliwy na przepaście to odradzam tą wycieczkę, w niektórych miejscach spojrzenie w dół w kierunku Czarnego Stawu może przerazić nawet doświadczonych piechurów. Wspinaczka nie jest najtrudniejsza, należy pamiętać o dobrym rozkładaniu ciężaru ciała i pewnych ruchach. Po dordze kilka utrudnień w postaci kominów i stromych płyt skalnych. Z Kościelca widać piękną panoramę Tatr Wysokich. Przy schodzeniu należy zachować szczególną ostrożność. Po powrocie na Karb, polecam iść w lewo szlakiem niebieskim, aby zobaczyć pozostałe Stawy Gąsienicowe. Powrót z Hali przez Boczań lub Doliną Jaworzynki.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Kościelec

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022