Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Nina i dziadek, Tadeusz Walkowicz
Nina i dziadek, Tadeusz Walkowicz

Bałtów - 2008r

Komentarze 0
2008-04-08

Zabraliśmy dzieci i pojechaliśmy zobaczyć atrakcje Bałtowa.

Nina i dziadek, Tadeusz Walkowicz
Nina i dziadek, Tadeusz Walkowicz

Zwiedzanie parku to podróż w czasie poprzez okresy geologiczne tj. od kambru do dziś. Na kolorowych tablicach rozmieszczonych wzdłuż trasy możemy znaleźć informacje dotyczące układu kontynentów czy rozwoju życia w morzach i na lądach przed milionami lat. Największą atrakcję stanowią oczywiście rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej. Najwięcej emocji na trasie budzi model roślinożercy jurajskiego - sejsmozaura - długości prawie 50 metrów. Innym ulubionym dinozaurem jest kredowy drapieżnik - tyranozaur, na terenie Bałtowa atakujący stado rogatych triceratopsów. Na uwagę zasługuje odtworzenie scenki, zainscenizowanej na podstawie odkryć w Gagatach Sołtykowskich okolice Skarżyska-Kamiennej. Na terenie kamieniołomu odkryto tam tropy stada 6 zauropodów broniących się prawdopodobnie przed dwoma drapieżnikami - dilofozaurami. Rekonstrukcje gadów zostały wykonane z ogromną dbałością o zachowanie ich naturalnego wyglądu. Sama trasa stanowi nie tylko atrakcję dla oglądających, ale ma również dużą wartość dydaktyczną. Wzdłuż ścieżki oprócz tablic informacyjnych dotyczących okresów geologicznych, znajdują się również opisy dotyczące wystawionych modeli dinozaurów. Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego. W trakcie zwiedzania można odpocząć w cieniu drzew przy orzeźwiających kaskadach, oczkach wodnych, wśród bujnej roślinności. Przejście całej trasy z przewodnikiem zajmuje ok. 1 godziny.

Wnuczka Nina, Tadeusz Walkowicz
Rodzinka, Tadeusz Walkowicz
Nina i Piotrek, Tadeusz Walkowicz

Inne atrakcje Bałtowa to:

Czarne łabędzie, Tadeusz Walkowicz
Czarne łabędzie, Tadeusz Walkowicz

- Na 40 hektarach naturalnego zbocza tutejszych wyżyn powstał "Zwierzyniec Bałowski". Ostoja dzikiej zwierzyny bezpośrednio graniczy z trasami spacerowymi "Bałtowskiej Pętli", szlakami rowerowymi czy stokiem narciarskim. Spotkacie tu jelenie Dybowskiego, pełne gracji i wdzięku daniele, ciekawskie i energiczne muflony, dostojne stado bydła szkockiego oraz kozice śruborogie, alpejskie i górskie. A także alpaki, lamy, owce, koniki polskie, zabawne osły. Bałtowskie safari zwiedzamy podróżując specjalnie do tego celu zaadoptowanym "amerykańskim busem".

- Trasa spływu rozpoczyna się u stóp położonego na wzgórzu pałacu książąt Druckich-Lubeckich. Z przystani początkowej wyrusza dwunastoosobowa tratwa w trwający ponad godzinę spływ. Tratwę prowadzi dwóch flisaków, którzy chętnie opowiadają bałtowskie legendy lub grają na akordeonie. Spływ kończy się na przystani "Przy Młynie", niedaleko bramy wejściowej Bałtowskiego Parku Jurajskiego.

Nina i Piotrek, Tadeusz Walkowicz
Nina i Piotrek, Tadeusz Walkowicz

- Ośrodek Jazdy Konnej położony jest w malowniczym terenie, wśród bałtowskich wzgórz i lasów, wzdłuż starorzecza rzeki Kamiennej. W sąsiedztwie stadniny znajduje się m.in. stok narciarski "Szwajcaria Bałtowska".

Nina, Tadeusz Walkowicz
Nina, Tadeusz Walkowicz
Nina odkopuje kości, Tadeusz Walkowicz

Po zwiedzaniu i odkopaniu kilku kości wracamy do domu w Brzustowie.

Nina na zjeżdzalni, Tadeusz Walkowicz
Nina na zjeżdzalni, Tadeusz Walkowicz

Bałtów - 2008r, Tadeusz Walkowicz
Nina i Piotrek, Tadeusz Walkowicz

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Bałtów - z Rodziną

Bałtów - z Rodziną

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021