Staw Smreczyński
Staw Smreczyński

Zakopane - pierwsze śniegi - 2009r

Komentarze 1
2009-10-14

Przyjechaliśmy na kilka dni do Zakopanego.Pierwszy dzień. Wybraliśmy się do Doliny Kościeliskiej. Pada drobny, ale uciążliwy deszcz. W drodze do schroniska postanowiliśmy zaliczyć Jaskinię Mroźną. Przed nami grupa młodzieży wspinająca się do Jaskini. Po zwiedzeniu Jaskini udajemy się do schroniska Ornak. Totalnie zapchane schronisko, w przedsionku wypiliśmy gorącą herbatę i idziemy nad Staw Smreczyński. Tutaj pusto. Widok stawu psuje dziwaczna konstrukcja. W drodze powrotnej udajenmy się do Wąwozu Kraków.

Nina na Krupówkach
Nina na Krupówkach

Od rana pada śnieg. Zwiedzamy Zakopane.Śnieg ciągle pada. Rodzina wraca, wnuczka Nina rozchorowała się. Ja wybieram się w kierunku Kużnic. Czekając na chętnych na wyjazd na Kasprowy, sprawdzam szlaki na Giewont i do schroniska Murowaniec. Gdy wyszliśmy z kolejki, na zewnątrz bardzo wiało i tyle nasypało śniegu, że nie dało się pospacerować. Wracam.

Śnieg ciągle pada. Wybieram się ścieżką pod Reglami do Doliny Strążyńskiej. Doszedłem do połowy szlaku w Dolinie i wracam. Połamane drzewa i gałęzie uniemożliwiają dalszą drogę.Piekna pogoda przestał padać śnieg i wyszło słońce. Do południa spaceruję po Zakopanym. Wracam do domu przez Kraków. Im dalej od Zakopanego tym mniej śniegu.

Kolejka w Kużnicach
Kolejka w Kużnicach

Komentarze

Zostaw swój komentarz

monika
04 maj 2011 20:12

Drogi Tadeuszu !

Cudowne zdjęcia zimowego Zakopanego . Pozdrawiam Monika B.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zakopane - Dolina Kościeliska

Zakopane - Dolina Kościeliska

Zakopane - zwiedzanie

Zakopane - zwiedzanie

Zakopane - Kasprowy

Zakopane - Kasprowy

Zakopane - Spacer do Doliny Strążyńskiej

Zakopane - Spacer do Doliny Strążyńskiej

Zakopane - wyjazd

Zakopane - wyjazd

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021