, Tadeusz Walkowicz
, Tadeusz Walkowicz

Łysica w Górach Świętokrzyskich - 2007r

Komentarze 0
2009-12-13

Przyjechaliśmy samochodem do miejscowości Św. Katarzyna. Malownicza miejscowość u stóp Łysicy. W 1417 r. biskup krakowski Jan założył zespół klasztorny, pierwotnie należący do Bernardynów, a od 1817r. do Bernardynek. Klasztor udostępniony dla turystów. Góry Świętokrzyskie stanowią najwyżej wzniesioną część Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej. Według niektórych jest to najstarsze pasmo górskie na obszarze Europy. W skład wchodzi kilka równoległych pasm górskich o ogólnym przebiegu z północnego - zachodu na południowy - wschód. Największym wzniesieniem jest Łysica - 612 m, leżąca w paśmie Łysogór. Charakterystyczną cechą Łysicy są rumowiska skalne zwane gołoborzem. Stoki porośnięte są lasem jodłowo - bukowym. Niemal całe pasmo zostało objęte Świętokrzyskim Parkiem Narodowym. Góry Świętokrzyskie to piękno, natura i spokój. Jest to idealne miejsce do odpoczynku i oderwania się od codzienności z dużą ilością różnych atrakcji turystycznych. Spacer na szczyt jest dość łatwy, ale liczba ludzi idących w górę i w dół można porównać do tłumów nad Morskim Okiem.

, Tadeusz Walkowicz
Łysica w Górach Świętokrzyskich - 2007r, Tadeusz Walkowicz

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Łysica

Łysica

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022