Wolin Skansen Słowian i Wikingów, ivona
Wolin Skansen Słowian i Wikingów, ivona

Wolin

Komentarze 0
2009-08-28

Mój ponad miesięczny pobyt w Międzyzdrojach dobiegał końca,28.08.2009 roku postanowiłam pojechać rowerem do Wolina.Wybrałam znany mi już Drogę Żubrową w kierunku Warnowa,niestety zagapiłam się i w pewnej chwili znalazłam się na mało uczęszczanej ścieżce,w środku Wolińskiego Parku Narodowego,ku mojemu zdumieniu wyjechałam również w Warnowie,oceniłam wg mapy,że ścieżka musiała być Drogą Kasztanową,bo zbierałam na niej pierwsze kasztany.Dalej pomykałam bocznymi asfaltowymi drogami o znikomym ruchu.Zwiedzanie Wolina zaczęłam od cmentarzyska kurhanów na Wzgórzu Wisielców,wcześniej jeszcze podjechałam na plażę,ale mocny wiatr,nie zachęcał żeby na niej zostać.Kolejno odwiedziłam jeszcze Trygława,w promieniu wielu metrów od pomnika i pod nim samym sporo szkła z potłuczonych butelek...zapewne obrzędy podobne do pogańskich są odprawiane dalej...🙂)).Ulicą wzdłuż brzegów Dziwny popędziłąm w kierunku mostu,po lewej zwnosił się kościół św.Mikołaja Biskupa a po prawej za Dziwną w szuwarach przycupnęła Wioska Wikingów,przez most obrotowy udałąm sie do niej...myśłałam,że po ponad miesiącu stanęłąm na stałym lądzie,ale myliłam się wioska znajduje się na wyspie Ostrów...Następnie odnalazłam punkt it,znajdujący się przy muzeum...odpoczęłam na rynku.Wiatr przywiał niezłe chmury burzowe,w drodze powrotnej musiałam przeczekać ulewę i jak najszybciej dopedałować do pensjonatu w Międzyzdrojach

, ivona
, ivona
, ivona
, ivona
, ivona
, ivona
Wolin, ivona
, ivona
, ivona
Wolin, ivona
, ivona
, ivona
, ivona
Wolin, ivona
Wolin, ivona

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Wolin-pomnik Trygława

wyspa Ostrów

wioska Wikingów

Wolin rynek

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022