Lubin-kościół pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, ivona
Lubin-kościół pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, ivona

Lubin-miejsce magiczne

Komentarze 0
2009-08-26

Wspomnienia z wycieczki rowerowej jaką zrobiłam 26.08.2009 roku .Podczas letniego wypoczynku w Międzyzdrojach postanowiłam zwiedzić na rowerku okolicę,w odległości ok.5km od Międzyzdrojów,na wzgórzu nad zalewem szczecińskim znajduje się miejsce niezwykłe-miejscowość Lubin.Wejście na punkt widokowy na którym są również odkrywki archeologiczne jest płatne,opłata symboliczna nawet nie pamiętam ale chyba 2zł.Za to widok który można podziwiać z platformy widokowej naprawdę niezwykły,dla mnie to miejsce magiczne...🙂))cel mojej podróży w tym dniu kościół pw.MB Częstochowskiej był zamknięty,pozostało mi podziwianie go z zewnątrz,a wnętrza przez kraty...na kolejny punkt widokowy Wzgórze Zielonka wstęp wolny,za to musiałam wnieść rower na sam szczyt...Wzgórze Zielonka (81 m n.p.m.) jest kultowym miejscem licznie odwiedzanym przez turystów. Na szczycie wzgórza znajduje się punkt widokowy, który jest jedynym miejscem w Polsce skąd jednocześnie widać Deltę Wsteczną rzeki Świny, Zalew Szczeciński, wody Jeziora Wicko Wielkie oraz Morze Bałtyckie.w niedalekiej odległości znajduje się kolejny punkt widokowy-Piaskowa Góra,tym razem na pierwszym planie widzimy urokliwe Jezioro Turkusowe...zwane również Szmaragdowym...dalej wspaniały widok na okolicę...Jezoro Wicko Wielkie a na horyzoncie...Bałtyk...wycieczka to zaledwie kilkanaście kilometrów,męcząca...bo w górzystym terenie...hahaha...ale to co pozostaje,to niezapomniane widoki niezwykłych miejsc...

Lubin-miejsce magiczne, ivona
Jezioro Turkusowe, ivona
nad Jeziorem Turkusowym, ivona
Jezioro Turkusowe-dawna kopalnia kredy w miejscowości Wapnica, ivona
Widok na wsteczną deltę Świny-ze wzgórza Zielonka, ivona
Na Wzgórzu Zielonka, ivona
punkt widokowy Lubin, ivona
Lubin kościól , ivona
Lubin-punkt widokowy, ivona
Lubin-punkt widokowy i stanowisko archeologiczne, ivona

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021