Zagłosuj na nas!
Dworki powiatów słupskiego i lęborskiego, Wojciech Soroka
Dworki powiatów słupskiego i lęborskiego, Wojciech Soroka

Dworki powiatów słupskiego i lęborskiego

Komentarze 0
2009-11-08

W miejscowości: Poraj, Cecenowo i Karżniczka znajdują się/ znajdowały się dworki. Może od początku: kilka dni temu zelektryzowała mnie wiadomość zasłyszana w radiu - jedyny na Pomorzu pałac na wodzie znajdujący się w Karżniczce spłonął doszczętnie. Zapłonąłem świętym gniewem. Dzień później trafiłem do mojego kolegi z czasów szkolnych. Jakiś czas temu podjęliśmy współpracę oczywiście w branży turystycznej. W budynku przypominającym dworek prowadzi działalność hotelarsko-gastronomiczną. Nadmienić należy, iż w obiekcie tym kiedyś znajdowało się więzienie - taka ciekawostka. Jak już powiedziałem trafiłem do niego dzień, może dwa po pożarze pałacyku na wodzie. Ponieważ wiem, że w kwestii ratowania obiektów historycznych mój kolega ma podobne zdanie, opowiedziałem jemu, co sam usłyszałem w mediach. Wierzcie mi, też był (powiedzmy sobie) mocno zdenerwowany. Jednak najwazniejszy jest efekt końcowy naszej rozmowy:

Wspólnie chcemy podjąć wysiłek ratowania innego obiektu pochodzącego w pewnej części jeszcze z XVI w. Już dziś chcemy Was zaprosić do w tej chwili nieistniejącego hotelu w Cecenowie, które zwane jest (za sprawą licznych bocianich gniazd) przez miejscową ludność BOCIANOWEM. Mamy parę pomysłów, jednakżew tym wszystim chodzi nam o uratowanie niszczejącego budynku.

Wszystkim szanownym Krajtroterom czytającym powyższy tekst wdzięczni będziemy za komentarze. Do zobaczenia w Cecenowie...

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021