Góry Towarne Małe, ivona
Góry Towarne Małe, ivona

Mstów

Komentarze 1
2009-09-20

Jest to relacja z mojej wycieczki rowerowej którą odbyłam 20.09.2009 roku.Do Częstochowy przyjechałam pociąciem,na Starym Rynku odszukałam zielony szkak rowerowy,którym popedałowałam🙂.
Scieżka rowerowa prowadzi brzegiem Warty,natychmiast po przekroczniu drogi E75 znajdujemy się pośród natury,przyjemność podziwiania widoków psuła mi świadomość,że na ścieżce znajduje się mnóstwo potłuczonego szkła,odcinkami prowadziłam rower,,kapeć,,zakończyłby moją wycieczkę.Pierwszy punkt wycieczki to Przeprośna Górka i znajdujące się na niej Sanktuarium św.Ojca Pio.Z wzniesienia podziwiałam panoramę Częstochowy.Cel mojej podróży Mstów coraz bliżej,ścieżka prowadzi nieco dalej od Warty,ja wybrałam czerwony szlak pieszy...oj,ciężko było nim zjechać rowerem🙂Jako pierwsze odwiedzam kompleks zabytkowych stodół,właściwie żadna nie ma już dachu...zostały tylko szkielety frontowych ścian..Ze wzniesienia widzę kościół w Wancerzowie,do którego się udaję...pod kościołem miła niespodzianka,całe pole obsiane kwitnącymi akurat słonecznikami,po krótkiej sesji fotograficznej jadę nad Wartę pod Skałę Miłości na krótki odpoczynek,,rosnące rzeżby,, znalazłam dopiero szukając żółtego szlaku,wydłubane w pozostałych po ścięciu pniach topoli postaci robią niesamowite wrażenie.Żółty szlak,to już właściwie droga powrotna,zbaczam jednak do Kusiąt żeby zobaczyć grupę malowniczych skał zwanych Górami Towarnymi.Ruiny zamku w Olsztynie(oj...a na mapce zaznaczyło mi ten Olsztyn warmiński)podziwiam tylko ze szczytu Towarnych,przez samo miasteczko tylko przemykam...nad jeziorem Poraj uświadamiam sobie,że to już pora wracać do domu i to jak najszybciej bo zaczyna się fioletowy zmierzch.

Warta-okolice Mstowa, ivona
rosnące rzeźby...:))), ivona
Mstów -Skała Miłości, ivona
Wancerzów kościół, ivona
Jurajskie pole słoneczników, ivona
Mstów-zabytkowe stodoły, ivona
Sanktuarium Ojca Pio w Przeprośnej Górce, ivona
panorama Częstochowy z Przeprośnej Górki, ivona
Warta,kilka kilometrów za Cz-wą krajobraz staje się bardzo przyjazny, ivona
Częstochowa kościół św.Zygmunta przy starym rynku,początek wycieczki, ivona
Mstów, ivona
jezioro Poraj-wracam do domu, ivona
widok na Olsztyn z gór Towarnych, ivona
skalny pocałunek-Towarne Małe, ivona
Góry Towarne Duże, ivona

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Magdalena
21 lipiec 2011 20:47

🙂) baaardzo lubię te tereny i wszelkiego rodzaju kombinacje wycieczkowe po tych właśnie trasach 😉 Ładne zdjęcia 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022