Krótki szlak na przełęcz Przegibek!, Marcin Walczak
Krótki szlak na przełęcz Przegibek!, Marcin Walczak

Krótki szlak na przełęcz Przegibek!

Komentarze 1
2009-10-22

Straconka Podlas - Przełęcz Przegibek szlak czarny!

Jest to króciótki szlak, który może być połączony z wyjściem z Przełęczy Przegibek na Magurkę lub Hrobacza Łąkę. Jeżeli ktoś zna drogę z Bielska -Białej do Międzybrodzia Bialskiego to dobrze wie, że jest ona bardzo, ale to bardzo kręta, długi podjazd i długi zjazd.


Szlak ze Straconki Podlas prowadzi tylko lekkim łukiem na samą Przełęcz Przegibek. Dojazd do Straconki Podlas autobusem MZK nr 11 i po 25 minutach jesteśmy na Przełeczy.
Szlak prowadzi cały czas bukowym lasem, w którym można znaleźć niejednego prawdziwka (raczej przy pierwszym wysypie).

Zaraz, zaraz co w tym szlaku jest takiego interesującego?
I po co go opisuje ? Sam nie wiem... 😉 Ale jest to alternatywa dla tych, którzy nie mają środku transportu, który dowiezie ich na Przełecz Przegibek.

Na przełeczy znajduje się punkt gastronomiczny "Gawra" oraz parking. Po przejściu przez drogę możemy zobaczyć kapliczkę z figurką Chrystusa Frasobliwego z 1858 r. i pomnik Ofiar Wojny. Punkt ten ma również walory krajobrazowe w postaci interesującego widoku w stronę Żaru.

Zobacz profil i zdjęcia ze szlaku: Straconka - Przełecz Przegibek

Komentarze

Zostaw swój komentarz


30 październik 2010 16:33
Konto użytkownika zostało usunięte

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022