Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
, Magda
, Magda

Góry Stołowe/Uzdrowiska/Jaskinia Niedźwiedzia/Złoty Stok

Komentarze 1
2009-09-18

Do Kotliny Kłodzkiej wybraliśmy sie w połowie września, aby było mniej ludzi. Pierwszego dnia, zwiedzanie zaczeliśmy od Kaplicy Czaszek w Czermnej. Trafiliśmy akurat na wycieczkę zorganizowaną, więc w kaplicy opowiadał przewodnik. Zwykle robi to zakonnica. Byłam tam juz trzeci raz więc wiedziałam czego mam sie spodziewać, ale reszta była zszokowana.Jednak warto zobaczyć to miejsce, bo z tego co wiem to jedno z nielicznych w Europie. Wstęp 4zł. Potem pojechaliśmy do Kudowy i pospacerowaliśmy po parku zdrojowym. Pięknie utrzymane miejsce, palmy, fontanna, wyremontowana pijalnia wód,górujące nad parkiem sanatorium Polonia.Wszystko bardzo urokliwe, no i pyszne gofry w kawiarni🙂Idąc deptakiem parku dochodzi sie do jeziora, gdzie kuracjusze dokarmiają ryby.Miasteczko tętniące życiem. Następnie pojechalismy do Dusznik,gdzie też przeszliśmy park zdrojowy. Jednak pijalnia wód była raczej zaniedbana i nie zachęcała do dłuższej wizyty. Z Dusznik wybralismy sie do Polanicy. Sliczny deptak, piekny park zdrojowy i pełno ludzi. Wieczorem (w soboty i niedziele) jest pokaz kolorowej fontanny. Świetna atrakcja.

Drugiego dnia wybraliśmy się na Szczeliniec i w Błędne Skały. Samochód zostawilismy na parkingu w Karłowie i spacerkiem poszliśmy na szczyt. Po drodze mineliśmy "Park Jurajski", ale był jeszcze zamknięty. Gdy wdrapaliśmy się na szczyt, nie zobaczyliśmy panoramy gdyż była mgła. Ale za to w schronisku wypilismy pyszną czekoladę. Weszlismy w labirynty Szczelińca, podziwiając fantastyczne formy skalne np. Tron Liczyrzepy(strasznie na nim wiało), Koński Łeb, Kwokę itd. Przejście zajęło nam ok. 40min. Następnie pojechalismy na Błędne Skały. Bardzo fajne miejsce, z wieloma wąskimi przejściami. Labirynt i formy skalne podobne jak na Szczelińcu. Najbardziej znana to chyba Kurza Stopka. Tu przejście również ok. 40 min.

, Magda
, Magda

Trzeci dzień zaczeliśmy od zwiedzenia kopalni złota z Złotym Stoku. W naszej grupie było tylko sześć osób, więc przewodnik mógł nam szczegółowo wszystko opowiedzieć. Zaczeliśmy od Sztolni Gertruda, potem spacerkiem poszliśmy do Sztolni Czarnej z wodospadem. Następną atrakcją był spływ łodzią w zalanej części Sztolni Gertruda. Następnie pojechaliśmy do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Przepiekne stalaktyty i stalagmity zrobiły na nas wielkie wrażenie.

, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Lidka Kwiatkowska
20 wrzesień 2009 11:11
a zdjęcia gdzie? 🙂

Wycieczka na mapie

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021