, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski

Zamki Krzyżackie - Bytów

Komentarze 0
2009-08-29

Nowoczesny na owe czasy zamek pełnił m.in. rolę strażnicy granicznej, siedzibę administracji krzyżackiej oraz zajazdu dla rycerstwa zachodnioeuropejskiego, podążającego do stolicy państwa krzyżackiego w Malborku. W czasie wojny trzynastoletniej zamek bytowski dostał się w ręce króla polskiego Kazimierz Jagiellończyka, który nadał dożywotnio ziemię bytowską księciu pomorskiemu Gryficie - Erykowi II. W czasach książęcych zamek pełnił m.in. funkcję letniej rezydencji książęcej. W ciągu stuleci zamek pełnił różnorodne funkcje.
Po zakończonych pracach remontowych w skrzydle wschodnim, znalazła swoją siedzibę biblioteka, w skrzydle południowym zlokalizowano hotel i restaurację. W budowlach skrzydła północnego znalazło swoją siedzibę Muzeum Zachodnio-Kaszubskie. Dzisiaj Kaszubsko-Pomorskie Bractwo Rycerzy Zamku Bytowskiego organizuje pokazy walk rycerskich na zamku.
Dojazd do zamku łatwy. Budowla góruje nad miastem i jest dobrze widoczna. Obok znajduje się parking płatny strzeżony.

MUZEUM czynne jest codziennie prócz poniedziałków - w sezonie - wtorek - piątek od 10.00 do 18.00, sobota - niedziela od 10.00 do 16.00, po sezonie od 10.00 do 15.00. Na ekspozycje muzealne składają się: kolekcja etnograficzna prezentująca zabytki materialne z terenu Kaszub Bytowskich, kolekcja współczesnej sztuki ludowej - hafty, rzeźby, wyroby z rogu bydlęcego, instrumenty, obrazy na szkle i płótnie, starodruki, portrety książąt pomorskich, meble, broń, uzbrojenie, medale okolicznościowe.
Bilety wstępu /sierpień 2009/ w cenie 6 zł. Dodatkowo 5 zł za możliwość filmowania i fotografowania wnętrz.

, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
Zamek Bytów, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
Zamki Krzyżackie - Bytów, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022