, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski

Kamienne Kręgi - Węsiory

Komentarze 1
2009-08-29

Drogę, którą przebyli Goci pomiędzy I-Vw. znaczą kamienne kręgi i kurhany. Zachowało się wiele z nich, ale nie wszystkie jakie znajdowały się niegdyś na Pomorzu. Obrządek pogrzebowy tego ludu spowodował właśnie taki wygląd cmentarzysk. Już zdjęcia wykonane w 1947 r. w Węsiorach pokazują także liczne otwarte groby. Zabytki tu znalezione przez archeologów udostępnia muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Podobną biżuterię i przedmiotu użytku codziennego odnajdziemy w hiszpańskim Toledo.

Aby dojechać do miejsca ułożenia kręgów, należy skręcić z drogi wojewódzkiej nr 228 w województwie pomorskim łączącej Kartuzy z Bytowem, zgodnie z kierunkowskazami. Dalej kierujemy się wąską drogą asfaltową do parkingu płatnego przy wejściu na zielony szlak "Kamiennych kręgów". Po przebyciu pieszo ok. 400 m w lesie ujrzymy kamienne kręgi oraz kurhany.

, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
, Arkadiusz Sobierajski
Kamienne Kręgi - Węsiory, Arkadiusz Sobierajski

Komentarze

Zostaw swój komentarz


12 wrzesień 2009 15:31
Konto użytkownika zostało usunięte

Zwiedzone atrakcje

Węsiory

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022