Janowiec miasteczko nad Wisłą., Krzysztof Drajling
Janowiec miasteczko nad Wisłą., Krzysztof Drajling

Janowiec miasteczko nad Wisłą.

Komentarze 1
2009-09-11

Janowiec jest to mała miejscowość położona nad Wisłą. Jest to spokojne, ciche i bardzo malownicze miejsce, które warto odwiedzić. Znajdują się tu ruiny zamku. Podobno często tu gościł Jan Kochanowski !!! Na drugim brzegu Wisły znajduje się Kazimierz Dolny. Z Janowca do Kazimierza dostaniemy się pokonując Wisłę promem. Na prom maksymalnie zmieszczą się cztery samochody, dlatego przeprawa czasem może potrwać dłuższą chwilę. Kazimierz Dolny jest większy od Janowca. Warto przejść się tutaj nadwiślańskim deptakiem i nacieszyć oko pięknym widokiem przełomu Wisły. Następnym punktem wycieczki moim zdaniem jest obowiązkowa obecność na rynku w Kazimierzu.(okoliczne knajpki, galerie, studnia no i oczywiście pomnik psa) Dalszy ciąg zwiedzania to kościół i ruiny zamku. Cmentarz żydowski i cmentarz rzołnierzy radzieckich to też bardzo ładne miejsca. Na koniec bym przeszedł się słynnymi wąwozami, które się rozciągają wkoło. Nie zapomnę również tamtejszej roślinności i świerszczy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
08 wrzesień 2011 12:33

Fajna wycieczka, szkoda, że mało fotek .pozdrawiam🙂))

Wycieczka na mapie

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022