zamek krzyżacki Radzyń Chełmiński, Lewy
zamek krzyżacki Radzyń Chełmiński, Lewy

zamek krzyżacki Radzyń Chełmiński

Komentarze 0
2009-09-04

Tym razem polecam super ruinę w Radzyniu Chełmińskim.

Monumentalne ruiny stoja zaraz przy drodze, więc nie sposób przeoczyć.

, Lewy
, Lewy

Przy drodze jest dogodny parking dla zmotoryzowanych oraz restauracja gdzie można kupić bilety wstepu na zamek, oczywiście przy wejściu na dziedziniec również można nabyć bilety a nawet pamiątki,

Wchodzac na zamek możemy zauważyc fragmenty dawnej fosy która otaczala niegdyś zamek.Po nabyciu biletów możemy zwiedzić dziedziniec,obejrzeć podziemia zamkowe gdzie kiedyś był nagrywany film o przygodach pana samochodzika i templariuszach.

, Lewy
, Lewy

Można też wspiąć się na jedną z pozostałych wież gdzie rozciąga sie wspaniały widok na okolice.

Zamek można obejrzeć dookoła i z każdej strony pocykać fotki.

, Lewy
, Lewy
, Lewy

Zwiedzenie zajmuje coś około godziny

, Lewy
, Lewy
, Lewy
, Lewy
, Lewy
, Lewy
, Lewy
, Lewy
, Lewy
, Lewy

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Radzyń Chełmiński

Radzyń Chełmiński

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022